Bal na Trzeciej Ziemi

Bal na Trzeciej Ziemi

Larp No pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza
Autorzy: Weronika "Shilay" Walczyk
Prowadzacy: Weronika "Shilay" Walczyk
e-mail: Weronika.m.walczyk@gmail.com
Forma: chamber
Konwencja: Rzeczywistość alternatywna, Płaszcz i Szpada
Czas trwania: Warsztaty 1 h; gra 3 h
Liczba uczestników: 10
(W tym 5 , 5 , )
Zapisy: w trakcie festiwalu

Ach, czym byłoby życie bez uczty! Cicha melodia wygrywana przez młodego skrzypka we wnęce sali; faktura ciosanego szkła muskanego przy każdym toaście; aromat kosztowanego wina. Bankiety wyprawiane przez barona niebezpodstawnie cieszyły się tak dobrą sławą. Zapachy rozchodzące się od wystawionego na stole jadła nie rozproszyły jednak uwagi hrabiego Richelieu wystarczająco skutecznie, by przestał nasłuchiwać szelestu sukni Milady de Summer, na której starsza kobieta nerwowo zaciskała palce, pod blatem, na drugim końcu stołu.

Opis

Kolejna odsłona gry dyskusyjno-politycznej nastawionej na eksplorację różnych ścieżek komunikacji ze światem, w lekkim nastroju uczty XVIII-wiecznej szlachty. Rozgrywana na Trzeciej Ziemi – alternatywnej wersji naszego świata, w którym życie na planecie rozwinęło się bez dobrodziejstw światła słonecznego. Wzrok był zatem dla ewolucji zbędnym wynalazkiem. Dotyk, smak, dźwięki i zapachy służą jego mieszkańcom jako medium równie skutecznie, co dla nas wzrok.

Czym będą różnić się rozmowy, posiłek, spiski czy taniec tych tak podobnych do nas istot?

Wymagania

Stroje niewymagane.
Zapisy na konwencie.

Ważne

Uwaga: uczestnicy larpa przez cały czas jego trwania mają zawiązane oczy; obowiązkowy wcześniejszy udział w warsztatach.
Przed larpem należy poinformować prowadzącą o alergiach i preferencjach pokarmowych.

Autorzy

Posted in .