Czarownica

Czarownica

Larp No pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza Larp No touch (dotyczy wszystkich graczy) – nie są dopuszczalne żadne formy interakcji fizycznej Larp porusza tematykę religijną W larpie pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystania Larp ze scenami przemocy Na larpie wymagane są stroje
Autorzy: Adrianna "Odalla" Adamska
Prowadzacy: Adrianna "Odalla"Adamska
e-mail: aadamska04@gmail.com
Forma: larp
Konwencja: Larp nawiązujący do czasów historycznych, realizm magiczny, życie małej społeczności
Czas trwania: 6 h
Liczba uczestników: 16
(W tym 9 , 7 , )
Zapisy: przed festiwalem

Jest rok 1670, małe purytańskie miasteczko. Jedno z wielu, gdzie społeczność jest niewielka i każdy zna każdego. Jest tu pastor i szkółka przy kościele, jest dom dziecka prowadzony przez jedną z lepszych akuszerek w mieście. Nie brakuje baru oraz domu uciech, jest sędzia oraz cyrulik. Można tu znaleźć każdą profesję znaną na świecie. Miasto żyje i trwa, o każdym krąży jakaś plotka. Każdy kogoś kocha i nienawidzi.
Jednak ostatnie dni rzuciły cień na miasto i jego mieszkańców. Pewne wydarzenia sprawiły, że mieszkańcy przestali się czuć bezpiecznie we własnym miasteczku. Niektórzy wręcz boją się swoich czterech ścian, nie sypiają w nocy, obawiają się o życie swoje i swoich bliskich.
Pewnego dnia padła krowa, potem dwie młode kobiety poroniły jedna po drugiej, kowal się powiesił, a jego czeladnika znalezionego martwego nad rzeką. Kolejnego miesiąca nie nastąpiła pełnia księżyca, a zima była tak ostra, że najstarsi ludzie takiej nie pamiętali.
Pastor orzekł, że w mieście… jest wiedźma.
Na mieszkańców padł blady strach. Wiedźma oznaczało nieszczęście. Oznaczała kolejne nieszczęścia. A jeśli jest więcej niż jedna? Jeśli chcą one zniszczyć wszystkich mieszkańców? Jeśli chcą zawładnąć całym miasteczkiem.
Ktoś rzekł, że zapewne szykują się na Wielki Sabat, w którym poświęcą ofiarę i na pewno będzie to ofiara z ludzi… Jednak czy jest to prawda? Czy rzeczywiście miasteczko opanowały wiedźmy?
Specjalnie nad rozwiązaniem tego problemu zebrała się Rada Miasta. Ma ona orzec czy rozpocząć polowanie na czarownice!

Opis

Larp, którego akcja dzieje się w małej społeczności. Każdy każdego zna,o utrzymanie tajemnicy ciężko. Larp porusza tematykę wierzeń w nadprzyrodzone moce, dotyka problemów lęków przed nieznanym, dyskryminacji i odrzucenia.

Akcja dzieje się okresie historycznym, kiedy to koloniści już podbili Amerykę, a ich potomkowie starają się założyć normalnie działającą społeczność. Larp nastawiony jest na odkrywanie tajemnic jednostki.

Wymagania

-Warto zapoznać się z purytanizmem, jego podstawowymi zasadami;
-Polowania na Czarownice i kto mógł zostać oskarżony o bycie czarownicą;
-Wymagany jest strój, który choć trochę będzie nawiązywał do epoki XVII wieku, inspiracją może być serial „Salem”;
-Zapisy prowadzone wcześniej ze względu na potrzebę skompletowania stroju oraz poznania współgraczy. Uczestnicy w większości wypadków grają rodzinami;

Ważne

Larp porusza tematykę wiary, religii i magii.

Autorzy

Posted in .