Feminism

Feminism

Larp No pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza Larp porusza tematykę religijną W larpie pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystania
Autorzy: Różni (antologia)
Prowadzacy: Ida Pawłowicz
e-mail: ida.pawlowicz@gmail.com
Forma: jeepform
Czas trwania: 2 h
Zapisy: w trakcie festiwalu

Wokół idei feminizmu krąży wiele mitów i pseudonaukowych teorii rozpowszechnianych przez przeciwników egalitaryzmu. Feministyczne poglądy sprowadzane są też przez pewne środowiska do poziomu banałów. To co zaprezentuję Wam podczas Dreamhaven dalekie jest od obu skrajności. Gry będą dotyczyć tematów ważnych, budzących żywe emocje i bardzo dobrze zbadanych. Nie spodziewajcie się agitacji politycznej – przyjdźcie coś przeżyć. Tu się gra w larpy!

Opis

Antologia #Feminism została napisana przez Dziewczyny z 11 różnych krajów. W sumie to 34 gry, które przeznaczone są dla 3 do 5 uczestników, trwają do godziny i nie wymagają skomplikowanych rekwizytów.
Scenariusze dotykają szerokiego spektrum tematów. Są gry lekkie i komediowe, mówiące o kulturze selfies. Są gry ciężkie i poważne, mówiące o przemocy domowej.

W trakcie naszych spotkań wybierzecie sami, w których z nich macie ochotę zagrać. Opisy wszystkich scenariuszy znajdziecie na oficjalnej stronie projektu #Feminism.-https://feministnanogames.wordpress.com/2016/04/05/larp-
descriptions/

Przykładowe scenariusze:

Her Last Tweet autorstwa Rowan Cota- gra o strzelaninie na kampusie amerykańskiej uczelni. Opowiada historię studentek, które pracowały nad projektem grupowym, kiedy padły pierwsze strzały.

President- Opowiada o zespole prasowym, który przygotowuje oświadczenie o wyborze pierwszej Prezydentki fikcyjnego imperium Akhai postawionej

Umyślne lekceważenie- Gra pełna emocjonalnej głębi. Willful Disregard to opowieść o asymetrycznej relacji dwojga ludzi. Historia miłosna w pięciu scenach – od pierwszej randki do rozstania. Ona go kocha, on chce się z nią przespać.

Tajemnica pierwsza radosna – Zwiastowanie – Aborcja w Irlandii jest nielegalna. Gra bada jaki wpływ mają antyaborcyjne regulacje na obywatelki i obywateli tego kraju. Jest to poważny larp poruszający trudny i aktualny także w Polsce temat.

Catcalling- Pozornie niewinne zjawisko – gwizdanie na dziewczyny. Temu poświęcona jest jedna z najkrótszych gier ze zbioru #Feminism. Jest to jeepform pokazujący tą samą sytuację catcallingu w trzech wersjach. Larp ten ma pewien wydźwięk terapeutyczny. Umożliwia doświadczenie różnicy, jaką sprawia interwencja pobliskich osób w sytuacjach związanych z uprzedmiotowieniem.

Wymagania

Otwartość 😉

Autorzy

Posted in .