Koty Marcowe

Koty Marcowe

Larp No pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza Larp porusza tematykę uzależnień Larp ze scenami przemocy Larp z odgrywanymi scenami seksu (przy użyciu mechaniki wskazanej przez prowadzącego) W larpie pojawia się hazard Na larpie wymagane są stroje
Autorzy: Agata 'Oczko' Godun
Prowadzacy: Agata 'Oczko' Godun
e-mail: agata.godun@gmail.com
Forma: chamber
Konwencja: baśń
Czas trwania: a) 1,5 h b) 4 h
Liczba uczestników: 19
(W tym 10 , 7 , 2 )
Zapisy: przed festiwalem

To jest opowieść o kotach. Cicho wymruczana gawędach o żółtych ślepiach i ostrych pazurach. To opowieść o łowach i krwawych bojach. To rozkoszna pieśń o nocnych, tajemnych romansach.
Cicho, bezszelestnie przemykają koty przez Zasłonę, biegną korytarzami Pomiędzy, odwiedzają światy duchów i demonów. Czujnie obserwują wszystkie przejścia. Koty są strażnikami. Nie pozwalają, by demony i upiory przeniknęły do świata ludzi. Są gotowe bronić naszego domu – ich domu – przed potwornymi zastępami. Wojna o świat ludzi trwa od zawsze, wszczynana raz za razem przy każdym zachodzie słońca.
Nie tylko koty krwawią w tym boju. U ich boku trwają sowy oraz pająki. Te trzy gatunki były niewzruszonym murem, odgradzającym spokojną codzienność od nienasyconego chaosu.
Nagle, po kilku tysiącach lat, mur zaczął się kruszyć. Nawałnica demonów przybrała na sile, a ludzkość zapomniała o kaplicach i świątyniach, w których posągi kocich, sowich i pajęczych bogów już dawno rozsypały się w pył. Zwątpienie nieubłaganie ogarniało strażników. Tę chwilę wykorzystał władca piekieł. Trzy poselstwa wysłane zostały kolejno na każdy dwór strażniczy. Każde z nich niosło te same słowa:
Dlaczego bronicie ludzkości, która o was zapomniała, bracia i siostry? Przestańcie przelewać krew w ich imieniu, a już nigdy żadne z was nie ucierpi. Nie chcemy z wami walczyć. Jesteśmy do siebie podobni, my, nocni łowcy. Kimże są dla was istoty z prochu i gliny?
Sowy przyjęły rozejm i odeszły, zamknąwszy się w jednym z zapomnianych światów. Pająki z pogardą odrzuciły propozycję, odsyłając piekielne poselstwo z niczym. I tylko koty wciąż nie podjęły jeszcze żadnej decyzji.

Opis

„Koty Marcowe” to klasyczny chamberlarp, utrzymany w konwencji baśni i fantasy. Gra zachowuje jedność miejsca, czasu i akcji. Uczestnicy wcielają się w uczłowieczone postaci kotów, znanych z literatury, historii i filmów. Spotkanie fabularne ma charakter półoficjalnego przyjęcia na dworze Bast, gdzie intrygi snuje się przy dźwiękach kociego swingu, wśród odurzającego zapachu kocimiętki, przy tańcu i hazardzie.

Design Document:
https://drive.google.com/file/d/1KBO-bMvPTpe7K2_BcQ2mnyLKqXEW0AwH/view

Zapisy: https://goo.gl/forms/8we134Qk5I2mk9P72

Wymagania

Konieczność przygotowania stroju. Formularz zgłoszeniowy zostanie udostępniony przed konwentem.

Autorzy

Posted in .