Kto Ty 2

Kto Ty 2

Larp tylko dla osób pełnoletnich! Larp Full touch (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest dotyk w każdej formie, w tym przemoc bezpośrednia i zachowania o charakterze seksualnym. Larp porusza tematykę religijną W larpie pojawiają się straszne lub obrzydliwe elementy Larp z odgrywanymi scenami seksu (przy użyciu mechaniki wskazanej przez prowadzącego) Na larpie wymagane są stroje
Autorzy: Argos - Kamil Bartczak, Annika Olejarz, Michał Grabowski, Małgorzata Balicka, Marta Dąbrowska, Patryk Faberski
Prowadzacy: Kamil Bartczak, Annika Olejarz, Marta Dąbrowska, Michał Grabowski
e-mail: bartczak.kamil@gmail.com
Forma: terenówka
Konwencja: larp plemienny
Czas trwania: 20 h
Liczba uczestników: 15
(W tym 15 )
Zapisy: przed festiwalem

Ktoś kiedyś widział wyrąb w ścianie lasu na drugim brzegu. Z trudem odbiliście z kamienistej plaży i skierowaliście się w jego stronę, gonieni gęstym dymem unoszącym się nad dawnym domem… Wiatr was rzucał na grzbiety fal, aż zerwała się burza i połamała wiosła i zdarła okrycia i przemokły futra i rozpadł się od wilgoci chleb. A potem woda wyrzuciła was na mokradła, między wysokie trzciny, abyście mogli na nowo zacząć pisać swoją historię.

Trzeba rozpalić ogień, przygotować jedzenie, naprawić odzież. Ona czesze włosy i nawleka na rzemień szklane koraliki. On zarzuca w wodzie sieci, ostrzy nóż . A w głowie wszyscy mają opowieści. O tych którzy byli, zanim wy byliście, o tym co się zdarzyło, zanim wszystko było. A, i o malowanych ochrą symbolach. Zachodzi Słońce i wstaje noc, umiera ciemność i znowu światło, a potem blady Księżyc i znowu jasność. Dzień, za tygodniem, za rokiem, za pokoleniem. A Ty? Kim jesteś?

Opis

Kto Ty? jest larpem w którym staniesz się członkiem Plemienia. Określisz w nim swoje miejsce i przeżyjesz swoje życie. Wszystko co będziesz wiedział, pamiętał i miał, stworzycie sami. Schronienie zbudujesz sam, z prostych materiałów. Jedzenie przygotujesz ze znalezionych, zgromadzonych lub złowionych składników. Muzykę zagrasz i wyśpiewasz wraz z całym plemieniem. Kulturę upleciesz z relacji, pragnień i odnalezionych wartości. Przeszłość, przyszłość, duchy i bogów odnajdziesz we własnej duszy.

Najważniejsze elementy larpa:

Tworzenie społeczności – głównym tematem larpa jest zawiązywanie więzi, tworzenie grupy i odnajdywanie swojego miejsca w plemieniu.

Tworzenie świata – W trakcie gry stworzysz nie tylko relacje w plemieniu, ale także jego kulturę, historię, wierzenia i idee. Spotkasz jego duchy. Przekonaj się, jak wiele można poznać wykonując najbardziej przyziemne czynności.

Survival – W trakcie larpa uczestnicy otrzymają podstawowe narzędzia i materiały, za pomocą których będą musieli przygotować schronienie oraz wyżywić się. W trkacie tego larpa możesz być głodny, zmarznąć i zmoknąć. Zwłaszcza w nocy. Jeżeli to się nie stanie – to tylko dzięki pracy Twojej, i całego plemienia.

Nasze jezioro – W larpie brać będą canoe, na których każdy członek plemienia znajdzie dla siebie miejsce. Eksploracja przeciwnego brzegu, łowienie ryb i wspólne wodne wyprawy będą elementem doświadczenia podczas Kto Ty?

Plemię potrafi wszystko, co jego członkowie – obawiasz się spędzenia nocy w lesie, bo nie umiesz zbudować schronienia? Nie wiesz jak ugotować dobry posiłek na ognisku? Nie umiesz szyć? W plemieniu nocujesz w takich warunkach, jakie potrafi stworzyć najlepszy budowniczy. Jeż tak dobrze, jak potrafi ugotować najlepszy kucharz. Zadbaj, aby sanenu opanować jakąś umiejętność przydatną plemieniu

Krąg życia – Kto Ty? nie zachowuje jedności i czasu. Większość dni z życia plemienia jest podobna, możesz więc przeżyć chwilę z różnych momentów swojego życia. Młodość, narodziny dziecka, śmierć – każdą z ważnych chwil znajdzie się miejsce.

DKWDK – Larp odgrywany jest bez umowności, jeśli chodzi o działania podejmowane przez graczy. To co robisz, jest dokładnie tym, co robisz. Dotyczy to również ew. seksu i przemocy (choć larp nie wprowadza przemocy intencjonalnie). Wciąż obowiązują poza-growe słowa bezpieczeństwa.

Mało słów – Postaramy się, by zakres słownictwa w trakcie gry, i w związanych z nią materiałach, był ograniczony. Postaraj się ograniczyć swoje słowa, by miały więcej znaczenia.

Stroje naszego plemienia – Stroje na larpa przygotowujemy z pojedynczych kawałków materiału, wiązanych lub upinanych na ciele. W ten sposób można stworzyć wiele wygodnych wzorów, włącznie z bielizną. Przykłady znajdziesz tutaj:
https://pl.pinterest.com/kalina_kociesza/kto-ty/ Na larpa przygotuj materiał na taki strój, będziesz mógł go dopracować w trakcie gry.

Ograniczone zdjęcia – W trakcie gry, dostępny będzie jeden aparat fotograficzny, za pomocą którego uczestnicy będa mogli robić zdjęcia. Wykonane zdjęcia zostaną przejrzane grupowo po grze, każdy będzie mógł usunąć swoje zdjęcia z którymi nie czuje się komfortowo.

Zapisy: https://goo.gl/forms/KyNuBgg6cyvSvATE3

Wymagania

– Przygotowanie materiałów na strój (wg. w/w opisu)
– Udział w larpie związany jest z opłatą (50 pln)
– Sugerujemy wzięcie dodatkowych klimatycznych narzędzi (noże, toporki, przybory do gotowania, instrumenty muzyczne etc.)

Autorzy

Posted in .