Omni

Omni

Larp tylko dla osób pełnoletnich! Larp No pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza Larp porusza tematykę religijną W larpie pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystania Larp porusza tematykę uzależnień W larpie pojawiają się straszne lub obrzydliwe elementy Larp ze scenami przemocy Larp z odgrywanymi scenami seksu (przy użyciu mechaniki wskazanej przez prowadzącego) Wulgarny język
Autorzy: Marcin Ziemniak, Maciej Kozubal
Prowadzacy: Marcin Ziemniak
e-mail: marcin_ziemniak@poczta.onet.pl
Forma: chamber
Konwencja: science fiction
Czas trwania: max do 4h (prawdopodobnie 3) h
Liczba uczestników: 8
(W tym 3 , 3 , 2 )
Zapisy: w trakcie festiwalu

Co jeśli marzenia niepoprawnych optymistów się spełnią i czeka nas utopijna przyszłość, gdzie nikt nie cierpi a wszyscy są szczęśliwi? Nowy Wspaniały Świat. Ale czy aby na pewno? A co jeśli dla niektórych nie ma tam miejsca albo nie chcą stać się czymś innym w imię „wspólnego dobra”?

Nikt z Was nie wie dokładnie co się stało. Wcześniej nie interesowaliście się ani kosmosem ani szybkim postępem nauki, który was dawno przerósł. Ale coś widocznie zainteresowało się Wami bowiem z dnia na dzień świat wokół was zaczął się zmieniać. Informacje w mediach były dość sprzeczne i chaotyczne. Jedno jednak było pewne – ekosystem Ziemi zaczął się zmieniać, ludzie też. Z chaosu wyłonił się nowy porządek – Omnipotencja, globalna sieć łącząca ludzi i inne samoświadome istoty w większy, transcendentny byt. Nikt nie miał pomysłu jak się przed tym obronić. Prawdę powiedziawszy prawie nikt nie miał powodu by uciekać przed tą zmianą. Dzięki Omnipotencji ludzie stali się lepsi i bardziej szczęśliwi.

Ale nie Wy. Z różnych powodów nie chcieliście poddać się wirowi zmian i zdecydowaliście się na opór. Nie mogliście stanąć do walki z całym światem, więc wybraliście ucieczkę. Schroniliście się w sztucznej biosferze w ogrodzie botanicznym by zastanowić się co robić dalej. Minęło trochę czasu i wydaje się, że dobrotliwa Omnipotencja nie jest wami zainteresowana, pozostawiła was w spokoju. Niestety, nie mogliście nic zrobić by przeciwdziałać zmianom, jedyne na co mogliście sobie pozwolić to obserwowanie jak rzeczywistość, którą znacie odchodzi w niepamięć. Teraz jednak sytuacja zaczyna się komplikować ponieważ wasze schronienie zaczyna działać coraz gorzej i nie będzie Was dłużej chronić. Trzeba podjąć wiele trudnych decyzji a czas nieubłaganie ucieka. Ciekawe co przyniesie przyszłość?

Opis

Gra dzieje się w opuszczonym ogrodzie botanicznym gdzieś w Skandynawii w drugiej połowie XXI wieku. Zamknięta biosfera palmiarni chroni Was przed kontaktem z czymś co nazwane zostało Omnipotencją. To coś zmieniło ekosystem Ziemi oraz kształt społeczeństwa jaki znacie. Wcielacie się w role outsiderów, którzy z różnych personalnych powodów nie chcieli dołączyć do kolektywnej inteligencji.

Sama gra utrzymana jest chamber-larpem utrzymanym w estetyce post-apokaliptycznego (przynajmniej dla Waszych postaci) science-fiction i porusza wątki takie jak izolacja, strach przed nieznanym oraz poczucie zagubienia oraz braku nadziei.

Wymagania

Nie ma specjalnych wymagań. Gra nawiązuje klimatem do książek i filmów takich jak Cloverfield Lane 10, The Last of Us, Extensa czy Annihilation jednak ich znajomość nie jest w jakikolwiek sposób konieczna do gry.

Autorzy

Posted in .