Trybunał

Trybunał

Larp No pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza W larpie pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystania Wulgarny język
Autorzy: J. Tuomas Harviainen
Prowadzacy: Dorota Kalina Trojanowska
Forma: chamber
Konwencja: współczesność
Czas trwania: 2 h
Liczba uczestników: 12
(W tym 12 )
Zapisy: w trakcie festiwalu

Dwóch żołnierzy siedzi w więzieniu i czeka na sąd. Wszyscy wiedzą, że są niewinni, ale nie ma to znaczenia. Za kilka godzin zostaną rozstrzelani… A może nie? Zanim zapadnie wyrok, zostaną przesłuchani inni żołnierze z ich oddziału. Czy mogą uratować szeregowego Srokę i kaprala Borsuka? A raczej: czy będą chcieli to zrobić?

Opis

„Trybunał” to scenariusz o opresji i ludziach, którzy żyją pod jej wpływem. Gracze wcielają się w żołnierzy, którzy oczekują na przesłuchanie na niesprawiedliwym procesie i muszą rozważyć jego konsekwencje zarówno dla oskarżonych, jak i dla siebie samych. Gra, której autorem jest J. Tuomas Harviainen, doczekała się ponad 30 edycji m.in. w Finlandii, Norwegii, USA i Białorusi; polska edycja na LubLarp Festiwalu 2017 również odbiła się szerokim echem. Scenariusz przetłumaczony z języka angielskiego przez prowadzącą.

Gra od 5 do 12 osób.

Ważne

Gra porusza tematykę totalitarną.

Autorzy

Posted in .