Watch the Skies

Watch the Skies

Larp No pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza Larp No touch (dotyczy wszystkich graczy) – nie są dopuszczalne żadne formy interakcji fizycznej
Autorzy: Maciek Wanicki, Krzysztof Maj
Prowadzacy: Maciek Wanicki, Krzysztof Maj
e-mail: maciej.wanicki@gmail.com
Forma: duża gra
Konwencja: SciFi
Czas trwania: 30 min wprowadzenie, 6h gry, 30 min debriefing h
Liczba uczestników: 40
(W tym 40 )
Zapisy: przed festiwalem

Jest rok 2020 – i nie jesteśmy sami we wszechświecie.

Przez ostatnie 75 lat najsilniejsze rządy na Ziemi były świadome istnienia życia pozaziemskiego, którego pochodzenie i języki są równie nieznane i nieprzeniknione jak ich motywy. Zostały one po raz pierwszy odkryte w 1946 roku, kiedy wiele niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO) było widzianych na całym świecie, prawdopodobnie badając różne tereny naszej planety.

Siły powietrzne kilku państw usiłowały przechwycić Niezidentyfikowane obiekty, ale nie sprostały zadaniu. Pierwszy przełom nastąpił w 1947 roku, kiedy to Stany Zjednoczone zestrzeliły UFO nad Roswell w Nowym Meksyku. Wyniki swoich badać przekazali swoim sojusznikom.

Od tego czasu światowi przywódcy utrzymują tajemnicę obcego zjawiska. Cały świat pozostaje w większości nieświadomy istnienia obcych, a życie na Ziemi trwa. Po incydentach z 1940 roku incydenty UFO zmniejszyły się. Przez wiele lat kolejne obserwacje UFO przebiegały tak samo: Ufo zostaje zauważone, podejmowane są bezskuteczne próby przechwycenia. Obcy pośród gwiazd.

Teraz jednak coś się zmieniło.

Liczba obserwacji UFO dramatycznie wzrosła w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a światowi liderzy są coraz bardziej zaniepokojeni – jeśli opinia publiczna dowie się o nowym zagrożeniu ze strony gwiazd, może dojść do globalnej paniki.

Rządy ziemskie są tak podzielone jak zawsze – ze względu na spory gospodarcze i terytorialne, różnice religii i filozofii oraz zarządzanie międzynarodowymi kryzysami, zarówno rzeczywistymi, jak i wyobrażonymi.

Należysz do najwybitniejszych przedstawicieli naszego gatunku. Od Ciebie i Tobie podobnych zależy przyszłość ludzkości. Czy uda Ci się zbalansować wewnętrzne interesy swojego kraju? Możesz użyć swojej pozycji siły, jak uważasz, ale pamiętaj, aby zawsze obserwować niebo!

Opis

Gra Watch The Skies pozwala graczom wcielić się w przywódców państw którzy będą podejmować istotne decyzje w czasie kryzysu ufo. Gracze będą podzieleni na czteroosobowe drużyny. Każda składa się z premiera, dowódcy wojskowego, dyplomaty i naukowca. Gra Jest mocno gamistyczna (mapa, przesuwanie wojsk, zarządzanie zasobami) i będzie podzielona na tury. Gracze jako drużyna będą otrzymywać informacje co stało się w świecie, planować swoje posunięcia, zarządzać surowcami itp. Po tym nastąpi czas gdy gracze z różnych drużyn będą wykonywać zaplanowane działania. Negocjować w ONZ, przesuwać wojska i prowadzić badania naukowe. Zadaniem graczy jest rozwijać swoje Państwa, dowiedzieć się czego chcą obcy i ostatecznie zadecydować o losie ludzkości.

Jako że gra jest mocno gamistyczna nie będzie na niej kart postaci a role sprowadzają się do wykonywanych funkcji.

Dostępne role:

8 Państw Ludzi: USA, Chiny, Rosja, Indie, Japonia, UK, Francja (4 osoby na drużynę)
Obcy (6 osób)
Media (2 osoby)

 

Info/Event FB:
https://www.facebook.com/groups/482781898728626/permalink/645491535790994/

Zapisy: https://goo.gl/forms/m7zMW5JnYy7YeNpz1

 

Wymagania

Jedyne wymaganie z naszej strony to żeby zgłaszać się drużynami 🙂 Im wcześniej usypiemy minimalną ilość osób tym szybciej przydzielimy Państwa. Jeśli ktoś chce grać Aliena albo dziennikarza to prosze o szczególną adnotację w zgłoszeniu.

Ważne

Minimalna ilość uczestników 30. Gra się mocno wysypuje w momencie jak ktoś nie dotrze na miejsce więc prosiłbym mieć to na uwadze.

Autorzy

Posted in .