Questions and Answers

Czy na Alasce jest kuchnia, jeśli tak to czy jest spiżarnia, jeśli tak to czy jest w niej lodówka?

Tak na miejscu jest kuchnia z podstawowym wyposażeniem.

Tak w kuchni jest regał do przechowywania produktów spożywczych. Dla pierwszych uczestników dostępne są też zamykane na kluczyk szafki.

Tak są dwie lodówki, ale tylko dwie. Schowasz do nich kostkę masła i kawałek sera, ale na pewno nie zmieścisz pół kaczki.

Pamiętaj, by wszystkie rzeczy pozostawione w kuchni były podpisane, produkty nie podpisane są wspólne.

Czy mam zabrać własne garnki?

Nie, raczej nie ma takiej potrzeby. Na miejscu jest wyposażona kuchnia z której wszyscy mogą korzystać.

Czy daleko jest najbliższy sklep?

Bardzo, bardzo daleko, bo na środku Alaski. Wszystkie podstawowe produkty kupicie na miejscu, produkty nietrwałe jak chleb trzeba zamówić dzień wcześniej. Jeżeli interesuje Was supermarket to najbliższe są w Tuchomiu 7 km od Alaski, a jeżeli dyskonty, to najbliższa Biedronka i Lidl są w Bytowie 25 km od Alaski.

Czy w sklepiku jest drogo?

Nie. Ceny są bardzo przystępne.

Czy muszę gotować sobie jedzenie?

Nie. Będzie możliwość na miejscu zamówienia na następny dzień obiadu, który będzie dowożony w czasie przerwy obiadowej. Wieczorami otwarty jest też bar, w którym możecie kupić ciepłe tosty, zapiekanki, frytki itp.

Czy są miejsca w których naładuję telefon?

Tak. W różnych miejscach są gniazdka, warto jednak mieć ze sobą listwę, gdyby okazało się, że otworów jest za mało.

Czy na Alasce jest wifi?

Jest i nie jest. Konkretnie jest tylko pod lipą i w ograniczonym stopniu. Cenimy sobie odcięcie się od codzienności i prozy świata zewnętrznego.

Czy jest ciepła woda?

W jeziorze czasami. W kranie tak, karnet na prysznic wliczony jest w cenę biletu.

Jak będą wyglądać zapisy na larpy?

Gry, na które odbywają się zapisy przed festiwalem opatrzone są następującą infografiką .

Zapisy na większość gier odbędą się na miejscu, aczkolwiek można kontaktować się z prowadzącymi konkretne gry wcześniej.

Czy wszystkie larpy są na świeżym powietrzu?

Nie. Chociaż nie zabraknie w tym roku również terenówek, większość larpów odbywa się w pomieszczeniach. Na terenie Alaski jest szereg pomieszczeń możecie je obejrzeć podczas wirtualnej wycieczki po Alasce jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

Czy będzie naraz rozgrywane kilka larpów?

Tak. W odróżnieniu od innych dużych konwentów terenowych, na H/DH zawsze odbywało się dużo małych gier, zamiast jednego, całodniowego larpu dla wielu graczy. Podobnie jak w poprzednich latach, zdarzy się więc tak, ze kilka gier zostanie poprowadzonych w tym samym czasie. Na szczęście regularnie udaje nam się namówić MG, aby popularne gry miały kilka odsłon w trakcie festiwalu (zazwyczaj dwie, aczkolwiek były wyjątki). Staramy się tak ułożyć program, żeby każdy miał szansę zagrać w to, co chce.

Czy są jakieś poza larpowe rozrywki?

Tak, ludzie na DreamHaven robią różne różniste rzeczy. Chodzą na jagody do lasu, kąpią się w jeziorze, grają w planszówki (jeśli masz swój ulubiony tytuł warto zabrać go ze sobą), grają w karty itp. Można też wypożyczyć kajak.

Do kogo mogę się zgłosić z problemem?

Jeśli zaniepokoiła Cię jakaś sytuacja, chcesz coś zgłosić czy po prostu potrzebujesz o czymś porozmawiać - możesz zgłosić się do dowolnej osoby z ekipy organizacyjnej i poprosić o pomoc. Chcemy, żeby festiwal był fajnym, bezpiecznym miejscem dla wszystkich - w końcu łączy nas wspólna pasja.

Masz jakieś pytanie, którego nie ma w Q&A?

Napisz do nas na

festiwal@dreamhaven.pl

lub na

Facebooku