Bal na Kociej

Bal na Kociej

Larp No pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza Larp z odgrywanymi scenami seksu (przy użyciu mechaniki wskazanej przez prowadzącego) W larpie pojawia się hazard Na larpie wymagane są stroje
Autorzy: Agata Godun
e-mail: agata.godun@gmail.com
Forma: larp
Konwencja: baśń, fantasy
Czas trwania: 4 h
Liczba uczestników: 30
(W tym 16 , 8 , 6 )

Ulica Kocia jest małym, zagubionym światem. Jest banieczką, która z niewiadomych przyczyn wyrosła pośród zgiełku ludzkiego miasta. Tylko koty ją zauważyły – i niezwłocznie przejęły w posiadanie.

Wysłużeni weterani i śmietnikowe cwaniaki, poturbowani zabijacy i nieokrzesane włóczęgi – cała kocia zbieranina, której daleko do wymuskanego towarzystwa bogini Bast – to są właśnie goście na Kociej.

Tu czują się bezpiecznie. Tu mogą się zdrzemnąć, wymienić plotki, pochwalić się przygodami. Czasem chlapnąć coś mocniejszego zagryzając śledzikiem. I bawić się – tańczyć i szaleć do kociej muzyki, jakby nie było jutra, a żyć wciąż pozostawało dziewięć.

Opis

Akcja gry osadzona jest w autorskim świecie fantasy, wykreowanego na potrzeby larpa „Koty Marcowe”. Uczestnicy wcielają się w uczłowieczone postacie kotów, znanych z literatury i innych tekstów kultury.

Larp nastawiony jest mocno na narratywistyczny element rozgrywki. Uczestnicy nie realizują żadnych celów, nie rozwiązują zagadek ani zadań, nie ma tu żadnych questów. Celem gry jest rozwijanie oraz tworzenie relacji między postaciami, a także aktorska improwizacja sytuacji towarzyskich.

Wersja reżyserska stanowi połączenie trzech różnych edycji „Balu”, które odbywały się w Białymstoku od marca 2016 r.

Wymagania

Larp jest imprezą fabularyzowaną. Muzyka – swing, koci blues, uliczne rzępolenie w stylu Grzesiuka i Szwagrakolaski.
Obowiązują stroje eleganckie, wzorowane na ubiorze z przełomu XIX i XX wieku. Styl bohemy, arystokracji. Ale uwaga! Żaden kot nie należy tu do wyższych sfer. Ubrania kotów dachowych są wysłużone, stare i podarte. To wciąż jednak jest konwencja cylindrów, szali boa, fraków i długich rękawiczek.
Zakaz doczepianych ogonów, uszek i domalowywanych wąsów. Szanujmy się.
Alkohol we własnym zakresie.
Role zostaną rozdane na konwencie.

Ważne

To jest larp, gdzie pije się alkohol i rozmawia z innymi. Można tańczyć. Czujcie się ostrzeżeni.

Posted in .