Beat City

Beat City

Larp tylko dla osób pełnoletnich! Larp No pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza Larp porusza tematykę religijną W larpie pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystania Larp porusza tematykę uzależnień Larp z odgrywanymi scenami seksu (przy użyciu mechaniki wskazanej przez prowadzącego) Wulgarny język
Autorzy: Thais Laursen Munk
Prowadzacy: Dorota Kalina Trojanowska
Forma: freeform
Konwencja: Beat Generation, opowieść drogi
Czas trwania: 4 h
Liczba uczestników: 5
(W tym 3 , 2 , )

„Jakie się ma uczucie, kiedy wyjeżdża się od ludzi, a oni nikną powoli na równinie, aż w końcu widać tylko rozmywające się punkciki? – że zniewala nas za duży świat i że to jest pożegnanie. Ale człowiek wypatruje już kolejnej szalonej przygody pod tym samym niebem.”

Opis

Gra inspirowana twórczością bitników, szczególnie powieścią „W drodze” Jacka Kerouaca. „Beat City” to szalona opowieść o grupie przyjaciół, którzy odwrócili się od społeczeństwa i odeszli od niego w poszukiwaniu… Czegoś innego. Innego sensu w życiu. To gra o niepokoju i o tym, że cokolwiek by się nie robiło, nigdy nie można do końca wpasować się w świat rządzony przez materializm i poczucie pustki.

Podczas gry to uczestnicy ustalają czas, miejsce i temat każdej sceny, w których postacie poszukują drogi do mitycznego Beat City, gdzie wreszcie każde z nich odnalazłoby swój sens życia. Celem gry jest odtworzenie w graczach uczuć, które towarzyszyły bitnikom w ich własnych poszukiwaniach.

Obecność widowni mile widziana.

Wymagania

Przed grą warto zapoznać się, przynajmniej pobieżnie, z twórczością bitników. Sugerowane (acz nieobowiązkowe) lektury to „W drodze”, „Włóczędzy Dharmy”, „Lęk i odraza w Las Vegas” (lub wersja filmowa: „Las Vegas Parano”).

Ważne

Gra ze względu na swoją konstrukcję może być męcząca dla graczy i wywoływać negatywne emocje. Scenariusz przeznaczony dla osób lubiących kierować historią i brać za nią odpowiedzialność.

Posted in .