#Feminizm- czyli dlaczego feminizm nie gryzie

#Feminizm- czyli dlaczego feminizm nie gryzie

Larp No pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza Larp porusza tematykę religijną W larpie pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystania Larp porusza tematykę uzależnień W larpie pojawiają się straszne lub obrzydliwe elementy Larp ze scenami przemocy Larp z odgrywanymi scenami seksu (przy użyciu mechaniki wskazanej przez prowadzącego) Wulgarny język
Autorzy: Praca zbiorowa; redakcja Lizzie Stark, Anna Westerling, Misha Bushyager i Shuo Meng
Prowadzacy: Ida Pawłowicz
e-mail: ida.pawlowicz@gmail.com
Forma: freeform
Konwencja: realizm
Czas trwania: 0,5 + h
Liczba uczestników: 3
(W tym 3 )

Wokół idei feminizmu krąży wiele mitów i pseudonaukowych teorii rozpowszechnianych przez przeciwników egalitaryzmu. Feministyczne poglądy sprowadzane są też przez pewne środowiska do poziomu banałów. To co zaprezentuję Wam podczas Dreamhaven dalekie jest od obu skrajności. Gry będą dotyczyć tematów ważnych, budzących żywe emocje i bardzo dobrze zbadanych. Nie spodziewajcie się agitacji politycznej – przyjdźcie coś przeżyć. Tu się gra w larpy!

Opis

Antologia #Feminism została napisana przez Dziewczyny z 11 różnych krajów. W sumie to 34 gry, które przeznaczone są dla 3 do 5 uczestników, trwają do godziny i nie wymagają skomplikowanych rekwizytów.
Scenariusze dotykają szerokiego spektrum tematów. Są gry lekkie i komediowe, mówiące o kulturze selfies. Są gry ciężkie i poważne, mówiące o przemocy domowej.

W trakcie naszych spotkań wybierzecie sami, w których z nich macie ochotę zagrać. Opisy wszystkich scenariuszy znajdziecie na oficjalnej stronie projektu #Feminism.-https://feministnanogames.wordpress.com/2016/04/05/larp-
descriptions/

 

Przykładowe scenariusze:

So, Mom I Made This Sex Tape – to jeden najbardziej energetycznych freeformów jakie znam. Gracze wcielają się w role pięciu Włoszek, połączonych rodzinnymi więzami. Przy niedzielnym obiedzie wybucha bomba. Reprezentantka najmłodszego pokolenia informuje pozostałe damy, że nagrała ze swoim chłopakiem sex taśmę. Jak ustosunkują się do tego pełne południowego temperamentu krewne? Prawdopodobnie wyznanie nie przejdzie bez echa…
Gra potrwa około 30 minut. Do udziału w grze zaproszeni są również panowie – ale uprzedzamy, iż będą odgrywać role pań.

6016- to lekka komedia science-fiction. Uczestnicy gry to studenci uniwersytetu przyszłości, którzy starają się wspólnymi siłami przygotować referat na zajęcia o społeczeństwie przełomu XX i XXI wieku. Niestety, jedyne materiały jakimi dysponują to kilka odcinków telenoweli Kocham, pragnę, nie ufam. Czy na podstawie kilkunastu stereotypowych scen uda im się zbudować spójną wizję przeszłości? Przewidywany czas gry to około 90 minut.

Catcalling autorstwa Tory de Boer. W lekkiej formie przepracujemy sobie dość wąskie zjawisko o bardzo szerokich konsekwencjach. Coś, co nie wydaje się być problemem – może faktycznie nim być.

Następnie podnosimy ciśnienie. Poruszymy temat aborcji, a konkretnie konsekwencji regulacji antyaborcyjnych w Irlandii. Larp Cathriony Tobin pod tytułem Tajemnica pierwsza radosna – Zwiastowanie to jednocześnie najdłuższa gra, w jaką zagramy tego wieczoru.

Umyślne lekceważenie- Gra pełna emocjonalnej głębi. Willful Disregard to opowieść o asymetrycznej relacji dwojga ludzi. Historia miłosna w pięciu scenach – od pierwszej randki do rozstania. Ona go kocha, on chce się z nią przespać.

Tajemnica pierwsza radosna – Zwiastowanie – Aborcja w Irlandii jest nielegalna. Gra bada jaki wpływ mają antyaborcyjne regulacje na obywatelki i obywateli tego kraju. Jest to poważny larp poruszający trudny i aktualny także w Polsce temat.

Catcalling- Pozornie niewinne zjawisko – gwizdanie na dziewczyny. Temu poświęcona jest jedna z najkrótszych gier ze zbioru #Feminism. Jest to jeepform pokazujący tą samą sytuację catcallingu w trzech wersjach. Larp ten ma pewien wydźwięk terapeutyczny. Umożliwia doświadczenie różnicy, jaką sprawia interwencja pobliskich osób w sytuacjach związanych z uprzedmiotowieniem.

Posted in .