Wszystkie Ziemie Zamieszkane

Wszystkie Ziemie Zamieszkane

Larp No pain (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest wyłącznie dotyk, który nie powoduje dyskomfortu u innego gracza Larp ze scenami przemocy Larp z odgrywanymi scenami seksu (przy użyciu mechaniki wskazanej przez prowadzącego) Na larpie wymagane są stroje
Autorzy: Anna "An-Nah" Łagan
e-mail: mamnaimiecisza@gmail.com
Forma: larp
Konwencja: science fiction
Czas trwania: 6 h
Liczba uczestników: 20
(W tym 5 , 3 , 12 )

Minęło już wiele stuleci od czasu, kiedy ludzkość w wyniku wielkiej wojny utraciła swoje dziedzictwo, a Ziemia stała się zniszczoną pustynią. Dzień końca wielkiej wojny, która przyniosła tak dramatyczne zmiany zawsze był w Dolinie okazją do świętowania: do wspominania poświęceń i strat, ale i do radości z przetrwania, wdzięczności dla wszechświata za życie.
W tym roku w jednaj z osad Doliny święto ma wyglądać inaczej, niż zwykle. Oto z północy przybyła grupa obcych. Część z nich rozpoznano bez trudu: to przedstawiciele Armii Świętej Jedności, której ekspansja już od dłuższego czasu niepokoi mieszkańców Doliny. Ale trzy towarzyszące im osoby przybyły z zupełnie innego miejsca: z gwiazd, gdzie, jak twierdzą, narodziło się nowe imperium.
To niepokoi. Najlepiej byłoby nie wpuszczać obcych do osady. Ale lud Doliny zawsze był pokojowy i gościnny, trudno odmówić uczestnictwa w święcie, a przybysze z Imperium Miliona Słońc wydają się zainteresowani poznaniem zwyczajów Doliny. Na pierwszy rzut oka nie są tak agresywni, jak Armia Świętej Jedności – niektórzy już mają nadzieję, że może sojusz z przybyszami z gwiazd mógłby pomóc Dolinie przetrwać.
Tymczasem sztuczna inteligencja zamieszkująca osadę, pozostałość prastarej technologii, wydaje się zaniepokojona. Czy sprawiła to obecność na orbicie statku przybyszów z gwiazd i ich własna SI, czy może coś innego?
Być może tego dnia rozstrzygną się losy Doliny – tak, jak przed stuleciami rozstrzygnęły się losy całej ludzkości.

Opis

Od lat mieszkańcy Doliny żyli w pokoju, porzuciwszy zwyczaje, przez które ich przodkowie podbili gwiazdy – ale i sprowadzili na Ziemię zagładę. Dziś te wydarzenia są odległe, a Dolina żyje tu i teraz, w utopijnej harmonii. Nadchodzi jednak zmiana. Do granic Doliny niedługo dotrze wojsko ekspansywnej kultury próbującej stworzyć imperium. Inne imperium powstało na jednej ze skolonizowanych przed stuleciami planet, a teraz jego wysłannicy wracają do kolebki Ludzkości. Spokojna, utopijna społeczność musi skonfrontować się z gośćmi, którzy zakłócą status quo.

Wszystkie Ziemie Zamieszkane to immersyjno narratywistyczny larp o konfrontacji ze zmianą. Główną – ale nie jedyną – inspiracją jest „Wracać wciąż do domu” Ursuli LeGuin.
Pozostałe wątki, które zostaną poruszone, to zderzenie kultur, ekspansja i kolonizacja, stosunek do przeszłości oraz płeć kulturowa.

Wymagania

Prawdopodobnie spokojnie będzie się dało do tego larpa wykorzystać stroje z innych punktów programu, przede wszystkim z gry głównej. Przydadzą się jedna lub dwie sztuki futurystycznej broni. Będę miała trochę strojów/rekwizytów do wykorzystania.
Ludzie z Doliny: naturalne tkaniny, kolory ziemi, etniczna biżuteria
Armia Świętej Jedności: Ciemne kolory, czerń, elementy militarne (opcjonalnie)
Imperium: orientalne ubrania, intensywne kolory, dużo biżuterii

Ważne

Podstawowa pula ról to 20 osób, ale w razie dużego zainteresowania może zostać nieco zwiększona.
Przed grą odbędą się warsztaty, mające na celu przybliżenie graczom fikcyjnych kultur oraz zbudowanie relacji wewnątrz grup.
Dopuszczam pojawienie się w grze przemocy i erotyki, nie są to jednak elementy wymagane.

Posted in .