Zapisy na domki

W związku z rosnącym z roku na rok popytem na miejsca w domkach traperskich, stosowana od zawsze metoda „kto pierwszy, ten lepszy” przestała działać.

Sytuacja, w której miejsce otrzymuje osoba bardziej zdeterminowana, żeby być przy komputerze w momencie otwarcia zapisów jest jeszcze ok. Sytuacja, w której miejsce otrzymuje osoba, która ma lepsze łącze internetowe, szybciej pisze na klawiaturze lub miała szczęście nie trafić na upadek serwera przeciążonego nadmiarem jednoczesnych zapytań, już ok nie jest.

Nie chcemy również, abyście musieli spieszyć się wypełniając zgłoszenia. Dlatego w tym roku zapisy na domki traperskie otworzymy na 24 godziny (od niedzieli 25 marca 20:00 do poniedziałku 26 marca 20:00), w trakcie których kolejność zgłoszeń nie będzie miała znaczenia. Zapisywać się będzie można jako pojedyncza osoba lub para (niekoniecznie w romantycznym znaczeniu tego słowa 🙂 ). Po zamknięciu zapisów, odbędzie się losowanie ze streamingiem przeprowadzonym w internecie, prawdopodobnie na platformie Twitch.

Szansa otrzymania miejsca w domku będzie taka sama niezależnie od tego, czy zgłosiło się jako jedna czy dwie osoby. Miejsca zostaną podzielone na dwa koszyki losowań, osobne dla par i dla pojedynczych osób, proporcjonalnie do liczby zgłoszeń danego typu. Jeszcze wytłumaczymy to dokładniej, ale nie bójcie się, matematyka działa.

Wiemy, że jak każde rozwiązanie i to nie jest idealne, ale jest to rozwiązanie sprawdzone, stosowane w przypadku wydarzeń mających większą liczbę chętnych niż miejsc.

Ostatnia uwaga – od losu nie będzie zależny sam udział w konwencie, a jedynie to, gdzie będziecie spać. Wejściówki na konwent będą przydzielane według kolejności zgłoszeń, a zapisy na pole będą trwały do wyczerpania miejsc.

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi, tak samo jak w przypadku wszystkich innych spraw, nie wahajcie się do nas napisać, najlepiej na Facebooku.

Posted in Organizacyjne.