Lewiatan

Lewiatan

Larp tylko dla osób pełnoletnich! Larp Full touch (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest dotyk w każdej formie, w tym przemoc bezpośrednia i zachowania o charakterze seksualnym. Larp porusza tematykę religijną W larpie pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystania Larp ze scenami przemocy Wulgarny język
Autorzy: Artur "Silvanel" Woźniak
Prowadzacy: Artur "Silvanel" Woźniak lub Piotr "Kula" Milewski
e-mail: piotr.milewski@funreal.pl
Forma: freeform
Konwencja: XVIII/XIX wiek, dramat sądowy, dramat wojenny
Czas trwania: 4 h
Liczba uczestników: 12
(W tym 12 )

Obie floty zderzyły się w śmiertelnych zapasach. Piekielne salwy raz po raz demolowały nadbudówki rywala, ogień z muszkietów nie słabł ani na chwilę, zaś haki abordażowe fruwały miedzy jedną a drugą stroną. Marynarze francuscy bronili się z niezwykłą desperacją i uporem. Niejednokrotnie ich artyleria cichła, aby za moment ponownie przemówić z podwójną siłą. Sam flagowiec Nelsona „Victory” znalazł się w opałach gdy do abordażu ruszył francuski „Retoutable”. Mimo przewagi Anglików, mało brakowało aby Francuzi zdobyli to „oczko w głowie” każdej floty. Kiedy rozgorzał bezpośredni pojedynek, francuscy strzelcy wyborowi bez trudu namierzyli Nelsona w galowym mundurze, śmiertelnie go raniąc w kręgosłup. Angielski admirał zmarł trzy godziny później. Tylko pomocy reszty eskadry brytyjski flagowiec zawdzięczał ocalenie. Tymczasem szala zwycięstwa stopniowo, lecz nieubłaganie przechylała się na stronę Anglików…

Opis

Lewiatan jest osadzoną w realiach Wojen Napoleońskich opowieścią o brytyjskim okręcie wojennym, którego załoga w przededniu Bitwy pod Trafalgarem zostaje postawiona przed sądem wojskowym. Jest to opowieść o obowiązku, posłuszeństwie, miłości do ojczyzny, okrucieństwie i dumie. Gra zawiera obszerne elementy freeformu i będzie wymagała od graczy sporej dozy improwizacji. Dostępne tylko i wyłącznie postacie męskie. Pomimo tego kobiety odgrywające mężczyzn są bardzo mile widziane! Zapraszamy również publiczność, która chce na własne oczy przyjrzeć się codzienności marynarzy floty admirała Nelsona.

Wymagania

Gra jest narratywistycznym freeformem, więc stroje nie są wymagane. Byłoby bardzo dobrze, gdyby udało wam się skompletować prosty, czarny strój i jeden, dwa elementy historyczne (np. skórzaną kamizelkę), ale nie ma takiego wymogu. Mile widziane repliki pistoletów z epoki.

Ważne

Gra wywołuje duże emocje. Wiele scen zawiera elementy przemocy fizycznej i psychicznej. Dyskryminacja o podłożu religijnym i narodowościowym jest jednym z filarów gry.

Posted in .