Program

Program DreamHaven to koktajl złożony z larpów, warsztatów i wydarzeń integracyjnych. Każdy, kogo kręci larpowanie znajdzie w nim coś dla siebie. Doświadczeni gracze i stali bywalcy - innowacyjne gry i eksperymentalne premiery. Początkujący larpowcy - sprawdzone i nagradzane scenariusze twórców polskich i zagranicznych. Zaś dla tych, którzy pojawią się w gościnnych progach Przystanku Alaska po raz pierwszy, szykujemy gry i atrakcje integrujące naszą larpową rodzinę.

Larpy

DreamHavenowe larpy cechuje przede wszystkim różnorodność.

Program to ogromny patchwork, przypomina larpowe zoo, w którym znajdują się przedstawiciele wszystkich gatunków. Larpy duże i małe. Krótkie formy i takie, które trwają kilkadziesiąt godzin bez przerwy. Kryminały, komedie, dramaty, romanse. Światy fantasy, SF, alternatywne, mroczności, współczesność i dziki zachód. Terenówki, gry akcji, klasyczne chambery, jeepformy i gry, które trudno posądzać o jednoznaczną przynależność gatunkową.

Obojętnie, czy jesteś poszukującym dobrej opowieści narratywistą, lubującym się w epickich wygranych gamistą czy symulacjonistą potrzebującym zanurzyć się w świecie naprawdę… Znajdzie się w programie gra dla ciebie.

Gra Główna

Podobnie jak na innych imprezach o podobnej formule, również i na DreamHaven co roku odbywa się larp, który nosi dumny tytuł “gry głównej”.

To najdłuższa i najbardziej rozbudowana gra konwentu, często wzbogacona o inne wydarzenia towarzyszące.

W odróżnieniu jednak od konkurencyjnych wydarzeń, co roku jest ona organizowana przez inny zespół autorów, a gracze przenoszą się do zupełnie innego świata. Dzięki takiemu rozwiązaniu nowi gracze nie czują, że startują z gorszej pozycji niż stali bywalcy; wieloletni uczestnicy co roku dostają nowy, ciekawy projekt do “ogrania”, a twórcy mogą zrealizować duży i ambitny projekt. W tym roku będzie to wiedźmiński larp My, ludzie i potwory.

Warsztaty

Pod tym pojęciem kryje się obszerna pula atrakcji, które nie są grami, ale sposobami na kreatywne spędzenia czasu i nabycie nowych umiejętności.

W programie DreamHaven pojawiły się “organicznie”. Wielu uczestników imprezy po prostu zaczęło dzielić się swoją wiedzą i talentami z innymi. W ten sposób ad hoc organizowane spotkania trafiły do programu, zyskując status oficjalnych atrakcji.

Warsztaty wokalne, emisji głosu, taneczne, tei-chi, walka wręcz, makijaż, charakteryzacja, metaloplastyka, biżuteria…

Bywalcy DH to utalentowane grono pasjonatów. Warto spędzić czas w ich towarzystwie.

 

Gry Integracyjne

DreamHaven co roku przyciąga liczne grono nowych uczestników. Dbamy o to, aby jak najszybciej stali się częścią naszej społeczności.

Niektórym wystarcza wspólne gotowanie i wyprawy nad jezioro. Inni rozbudowują sieć nowych znajomości po każdej grze, w której biorą udział. Jest też grono nieśmiałków, którym to nie wystarcza. W programie naszej imprezy znajdują się więc specjalne gry, które mają nadrzędny cel: umożliwić uczestnikom DreamHaven poznanie się poprzez wspólną zabawę.

Gry integracyjne zazwyczaj otwierają nasz festiwal i potrafią trwać od kilku godzin do kilku dni. Angażują stałych bywalców i świeży narybek na listach akredytacyjnych. Nieobowiązkowe, ale wysoce rekomendowane.

 

Harmonogram Festiwalu

Piątek
1.07
Sobota
2.07
Niedziela
3.07
Poniedziałek
4.07
Wtorek
5.07
Sroda
6.07
Czwartek
7.07
Piątek
8.07
Sobota
9.07
Niedziela
10.07

 17:00  1,5-2 h
Dżangol Spid lajf


Musisz to zobaczyć, to jest mało powiedziane. Gdybyśmy robili piwo, prawdopodobnie byłoby to najlepsze piwo na świecie, ale tak się składa, że my zajmujemy się grami terenowymi.

Gra ma gwarancję Poksipolu!


19:00 1 h
Mom, I made a sextape

Jeden z najlepszych nanolarpów z antologii #Feminism, przygotowany dla dużej liczby uczestników. Nic tak nie oczyszcza atmosfery, jak awantura we włoskim stylu!

 20:00  1+ h
Noc je­epów

Poprzedni Lokatorzy obok Pani i Otta. Stary Niedźwiedź Mocno Śpi gdzieś obok, cud że nie budzą go Mężowie. Sokrates chce coś powiedzieć, ale Romeo i Merkucjo własnie oferują Kuszenie / Zbawienie. Ja, Ty i Robin… Czy to Strata czy raczej Upgrade? 12:00  3-4 h
Nanolarp 2.0 – Wyzwanie

Cała Polska tworzy nanolarpy!


 12:00  2-3 h
Stumilowy Fight

Puchatek biegł ile sił w łapkach. Do chatki wypełnionej po sufit baryłkami miodu był już tuż tuż. Nagle z chaszczy wyskoczył tygrysek. „Tamten” Tygrysek. Pomimo tego, że był misiem o bardzo małym rozumku, zdał sobie sprawę – widząc pędzącą pomarańczowo-czarną sylwetkę – że koniec jest bliski. Nagle przed wydatnym brzuchem misia stanęło Maleństwo. „Właściwe” Maleństwo. „Tygrysku! Pobawmy się!” – zawołało, po czym obie postacie bryknęły w las.
„Uff” – niewiele myśląc pomyślał miś i ruszył pędem dalej. Na drodze minęły się dwa króliki – „właściwy” i „niewłaściwy”. Ten drugi został chwilę potem bezlitośnie bryknięty przez „właściwego” tygryska. „Dobrze, że wrogi tygrys bawi się z naszym maleństwem” – zakrzyknął Królik, któremu pęd powietrza odginał do tyłu uszy. Niestety… Natknął się na wrogiego kłapouchego, który odebrał mu chęć do życia… Puchatek uznał jednak za priorytet Mjut, a nie królika i nie pośpieszył z pomocą.

Za plecami toczyła się istna batalia. Wroga sowa załatwiła maleństwo, odbryknięty królik skasował Gofera, a wroga Kangurzyca prawie dorwała Prosiaczka – na szczęście w ostatniej chwili z odsieczą przybył Kłapouchy przekonując troskliwą mamuśkę, że życie nie ma sensu. Puchatek był o krok od spiżarni, gdy drogę zastąpił mu Tygrysek i Kłapouchy. Oboje od „tamtych”. Ruszyli do przodu, gdy za plecami misia dało się słyszeć „P-p-p-p-p-p-p-uchatku!!!”. Prosiaczek nadbiegł niczym błyskawica, złapali się za ręce i jak najlepsi przyjaciele stali się nie do powstrzymania. Prawdziwa przyjaźń jest bowiem niezniszczalna…


 15:00  1 h
Przerwa obiadowa
Przerwa na obiad. Na tę godzinę dowożone będą obiady, które będzie można zamówić na miejscu.

 16:00  1 h
Otwarcie festiwalu
Oficjalne otwarcie DeHy. Opowiemy o tym co nowego, przywitamy nowych uczestników, porozmawiamy o regulaminie i innych przyjemnych rzeczach.

 17:00  5 h
Super Mario Business Story

Mario, znany także jako Super Mario, to fikcyjna postać ze świata gier wideo, którą stworzyła firma Nintendo. Od ponad 30 lat Mario i spółka dostarczają niezwykłych historii, które mają miejsce w uniwersum zwanym Mushroom Kingdom. Designerzy Nintendo odwalili kawał dobrej roboty! Czy zastanawialiście się jednak kiedykolwiek, jak w rzeczywistości wygląda ta praca?


 17:00  1 h
The Magic Circle - Warsztaty

Prawdziwa sztuka jest magią. Prawdziwa magia jest sztuką. Każda sztuka teatralna przejmuje kontrolę nad aktorami przez kilka ulotnych chwil, dając im alibi, by postępować w pełni naturalnie i porzucić mury, budowane w okół nich podczas codziennego życia.


 18:00  3 h
Tajemnice Blackwater Mansion

Upalny sierpień 1932 roku.
Posiadłość Blackwater na wyspie Osea, wschodnie wybrzeże Anglii.

Posiadłość typowa, a towarzystwo w niej zgromadzone także niespecjalnie odstaje od standardów panujących ówcześnie na salonach – ot, kilka osób, krewnych i znajomych właściciela, którzy przybyli by dotrzymać mu towarzystwa w tym gorącym czasie. Czasie, w którym powinno się bawić, odpoczywać, relaksować…

Jednak każde, nawet z pozoru najnormalniejsze towarzystwo kryje w sobie coś więcej. Sekrety, więzi, żale… Wszystko to, co ludzkie, a co w końcu wychodzi na jaw i prowadzi do potwornych konsekwencji.

Chłodny sierpniowy wieczór roku 1932.
Wyspa Osea.

Ośmioro ludzi stoi w jednym z pięknych pokoi posiadłości i patrzy na martwe ciało swego gospodarza.


 18:00  1 h
Stripped

Niektórzy robią to, ponieważ nie mają innego wyjścia; inni ponieważ sprawia im to przyjemność. Część z nich zajmuje się tym, tak długo jak tylko może; inni rezygnują po miesiącu, roku, czy dwóch latach.

To jak wyglądają, czy ile mają lat może ich różnić, ale jedno zazwyczaj mają wspólne: jeśli powiedzą czym się zajmują, spotka ich ostracyzm społeczny. Wielu zachowuje w tajemnicy swój zawód, by sie na to nie narażać.


 18:00  0,5 + h
#Feminism

Spojrzenie na świat przez soczewki feminizmu odkrywa sceny na równie absurdalne, tragiczne i fascynujące.
Czy odważysz się przez nie spojrzeć?


 20:00  2 h
Międzyczas - Warsztaty

Międzyczas to miejsce do którego wszyscy dążyliśmy. Każdy miał swój powód, i każdy poszukiwał tego Rozdroża między Opowieściami Świata. Każde z nas pragnęło przybyć tu, odszukać Strażnika i dowiedzieć się kim jest. Mówią, że znajdziemy go między Opowieściami… Do czego nas to zaprowadzi?


 22:00  3 h
CTF – Capture The Flag

Gra banalna i prosta jak konstrukcja cepa. Jest wprost idealną grą na rozgrzanie konwentu. Poza świetną zabawą pokazuje i uczy jak się powinno zachowywać na terenówkach. Z tego drugiego powodu rozpiszę się mocno.


 22:00  5 h
Integracja przy muzyce i ognisku
Wino, kobiety, mężczyźni, uczestnicy DeHy i śpiew. Długie rozmowy, intelektualne przepychanki, poważne wyznania i wspólne milczenie, gdy wystarczy bycie razem z właściwymi ludźmi Tu i Teraz. Polecamy!


 12:00  3 h
Strategia

Marek ustawił się na swoim punkcie. Teraz dopiero czuł jak się spocił. Cały czas zasuwał i sprawdzał skąd chcą nadejść ludzie Ogiona. Był zwiadowcą. To oznaczało mega dużo biegania i planowania. W końcu ktoś się pojawił. Ocenił siły…

– Skradają się górą… Dwóch saperów i pułkownik – powiedział cicho zwiadowca. Razem z dwójką kapitanów skryli się za zwalonym drzewem.

– Nie możemy im nawet dać podejść ani zobaczyć naszej bazy. Musicie złapać tych dwóch saperów. Jeżeli jakiegokolwiek z was złapie ich pułkownik, to przynajmniej jeden saper będzie u nas w bazie.

– Dobra. Złapiemy ich. Muszą iść tą ścieżką. Jest najłatwiejsza. Wtedy my ich dorwiemy, ale ty leć do bazy i powiedz, by na dole czekał nasz pułkownik, albo nawet generał.

– Ok. – zwiadowca podniósł się i cicho zbiegł po błotnistej ścieżce. Czuł, że ich drużyna wygra…


 15:00  1 h
Przerwa obiadowa
Przerwa na obiad. Na tę godzinę dowożone będą obiady, które będzie można zamówić na miejscu.

 16:00  5,5 h
Wiara

Piątek, 3 lipca
Ostatniej nocy dotarłam na miejsce. Jak tutaj jest pięknie! Miałam okazję poznać już chyba wszystkich mieszkańców wspólnoty i są dla mnie bardzo mili. Takie chwile utwierdzają mnie w przekonaniu, że moja decyzja o poświęceniu życia Bogu była słuszna.

Wtorek, 15 marca
Pobudka, czytanie pism, rozmyślanie, śniadanie, modlitwa, rozmyślanie, obowiązki, kolacja, modlitwa, sen. I tak na okrągło. Czy jutro znowu będę musiała słuchać od innych Sióstr, że wszystko za co się zabiorę robię źle. Posprzątałam jadalnię perfekcyjnie, a i tak zdaniem Matki Przełożonej za mało dokładnie i za karę znowu nie dostałam kolacji. Nie tak wyobrażałam sobie służbę Panu. W dodatku jeden z Księży zaczął ostatnio zwracać się do mnie w niestosowny sposób, ale czy powinnam o tym mówić innym Siostrom? Znowu usłyszę, że to moja wina…

Poniedziałek, 22 czerwca
Pomyślałam źle o jednej z Sióstr, która przy obiedzie napiła się wody z miodem zamiast czystej; Myjąc naczynia nie myślałam o tym, że robię to na Chwałę Pana, lecz o tym, że Siostra która mi to poleciła zrobiła to złośliwie wiedząc, że tego nie lubię; Czy jest Bóg, który mnie słyszy? –
Po twarzy Siostry Magdaleny spływały łzy, gdy pisała, jak co wieczór, w swoim pamiętniku – Wątpię i się boję. Z każdym dniem coraz bardziej liczę na Miłosierdzie Boskie, niż na cud na tej ziemi. Jeśli Bóg jest i mnie kocha, to czy przyjmie mnie do Siebie, nawet jeśli popełnię ten najcięższy grzech?


 16:00  6 h
Wenus w Latex
Premiera nowego larpu kontrowersyjnego poliamorysty! Nie spodziewajcie się niczego poniżej All My Loving! Pełny opis tego punktu programu pojawi się już niebawem.

 18:00  0,5 + h
#Feminism

Spojrzenie na świat przez soczewki feminizmu odkrywa sceny na równie absurdalne, tragiczne i fascynujące.
Czy odważysz się przez nie spojrzeć?


 22:00  5 h
Międzyczas - Larp

Międzyczas to miejsce do którego wszyscy dążyliśmy. Każdy miał swój powód, i każdy poszukiwał tego Rozdroża między Opowieściami Świata. Każde z nas pragnęło przybyć tu, odszukać Strażnika i dowiedzieć się kim jest. Mówią, że znajdziemy go między Opowieściami… Do czego nas to zaprowadzi?


 22:00  4 h
The Magic Circle - Larp

Prawdziwa sztuka jest magią. Prawdziwa magia jest sztuką. Każda sztuka teatralna przejmuje kontrolę nad aktorami przez kilka ulotnych chwil, dając im alibi, by postępować w pełni naturalnie i porzucić mury, budowane w okół nich podczas codziennego życia.


 22:00  3 h
Niżej

To będzie larp o grupie pijanych osób, które piją, aż zaliczą zgon. Ale nie rzecz w tym że piją, nie tylko w tym rzecz, przynajmniej. Chodzi tu o to, że one mają swoje ciernie w duszy, emocjonalne bagaże. I to nie tylko skądś inądś przyniesione, ale te bagaże między sobą mają. 11:00  1,5 h
Warsztaty tańca brzucha

Warsztaty tańca arabskiego dla kobiet – bez rekwizytów i wkuwania choreografii. Nauka podstawowych technik, nacisk na ekspresję i improwizację.

Poziom zależy od umiejętności i entuzjazmu grupy. 🙂


 12:00  4 h
Warsztaty dramy stosowanej

Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Konfucjusz


 12:00  3 h
Burdel za miedzą

Głuchów był zawsze spokojną wsią. Bogobojni ludzie żyli każdego dnia, spali każdej nocy, a tylko niekiedy bociany przynosiły nowych mieszkańców.
Świat jednak miał niecne plany co do Głuchowa.
Mimo lokalnych protestów i modlitw w kościele o klęskę budowy, powstała na obrzeżach wsi autostrada. Potem pojawił się sklep (to akurat się mieszkańcom spodobało), motel, a teraz klub nocny. Klub? Dobre sobie! Mieszkańcy dobrze wiedzą co się tam naprawdę dzieje.
Mroczne podejrzenia społeczności potwierdziła rzeźba Marii Magdaleny, płacząc krwawymi łzami…


 13:00  Do dwóch godzin h
larp Poland: Gdzie Krauchy zimują

Ona. Otwiera oczy i porusza serca na skandynawskich dramach psychologicznych.
On. Nakurwia smoki na terenówkach fantasy.
Dzieli ich wszystko. Lecz wbrew całemu Larp Poland… Postanawiają być razem!
Miłość. Poświęcenie. Hejterstwo. Onanistyczne kółeczka wzajemnej adoracji.
Wspólna wyprawa w miejsce, gdzie Krauchy zimują.


 15:00  1 h
Przerwa obiadowa
Przerwa na obiad. Na tę godzinę dowożone będą obiady, które będzie można zamówić na miejscu.

 16:00  2 h
My, Ludzie i Potwory - warsztaty
Spotkanie dotyczące gry głównej, jej założeń i mechaniki.

 18:00  4 h
Wszystko dla N.

Nie chcę żyć w ciemności. Chcę żyć w świetle. Nie pragnę krzywdy Braci. Pragnę dobra wspólnoty. Wyrzekam się kajdan. Wybieram wolność od świata. Nie będę zatruwał Braci kłamstwem. Będę leczył ich prawdą. Jeżeli Ja będzie przeszkodą dla Mojego rozwoju, porzucę Siebie. Nie jestem tu z posłuszeństwa i służalczości. Nie jestem tu bo się zagubiłem. Nie jestem tu bo pożera Mnie ciekawość. Nie jestem tu by zdradzić. Jestem tu, ponieważ doprowadziła mnie w to miejsce moja wola i pragnienie prawdy. Dlatego przyrzekam szczerość Sobie, Braciom i Siostrom.


 18:00  2-3 h
Jesienny Szron

W całym Gąszczu zapachniało chłodnym powiewem zimy. Ozłocone gorącym, letnim słońcem liście jeszcze wisząc na drzewach ubrały się w lodowe futerka szronu. To był długi rok, dla niektórych zbyt długi. Ludzkie serca nie poruszają się tak jak kiedyś, radość, strach, smutek i pożądanie przykryła mdła kurtyna banalności. Pomiędzy wygłodniałymi życiodajnego Blasku Odmieńcami, co raz częściej dochodzi do napięć. Dwory Pór Roku zamknęły się w swoich dziedzinach, pozostawiając Gąszcz dzikszym i bardziej niedostępnym niż kiedykolwiek. To nie będzie łatwa zima.

Gdy tylko spadł pierwszy śnieg, a w Dworach już na stałe zagościł szum palonych kominków, magiczne serca Odmieńców zamarły na umówiony, przerażający znak. Roznoszący się po Gąszczu dźwięk trąb oznajmiał nadchodzący koszmar, gorszy niż głód czy wojna. Na granicy waszego azylu, gdzie las przechodzi w kamienne mury dawno opustoszałego zamczyska Fae, zapłonęło w oknach światło. To zdecydowanie nie będzie łatwa zima.

Odmieńcy

Kiedyś byliście ludźmi, żyliście w tej czy innej epoce, zmagaliście się ze swoimi ludzkimi problemami. Wszystko to zmieniło się gdy spotkaliście Fae, potężne, magiczne istoty, żyjące gdzieś w niedostępnej śmiertelnikom Arkadii. Część Was została skuszona, i kierując się ludzkimi żądzami sama poszła z nimi. Część została porwana. W końcu część sama szukała tajemnych przejść, do krain opisanych w świętych księgach wszystkich kultur. Nieważne czy poszliście, zabłądziliście czy znaleźliście się, wszystkich Was spotkał ten sam los. Dla Fae jesteście tylko zabawką, przedmiotem, który mogą kształtować na własne życzenie. Całe eony byliście sługami, niewolnikami, albo po prostu elementami wystroju wnętrza mieszkań swoich właścicieli.

Wielu próbowało uciec. Dla większości śmierć stała się słodkim marzeniem. Nielicznym udało się jednak umknąć. Świat, Wasz świat nie jest już jednak tym, jakim go pamiętacie. Zmieniliście się, setki lat magii i przemian sprawiły, że świat nie jest już miejscem dla Was. Wielu popadło w szaleństwo. Część z Was znalazła jednak azyl, miejsce w którym jesteście bezpieczni od Fae i od własnych wspomnień. Ogromny, magiczny las, ciągnący się pomiędzy bramami Rzeczywistości i Arkadii, stał się przyczółkiem dla tych, którym udało się uniknąć kary lub szaleństwa. Gąszcz, bo tak go nazwaliście, jest jednak miejscem najokrutniejszym ze wszystkich. Zdaje się żyć, myśleć, i to chyba tylko z jego woli, możecie tu szukać schronienia. Podzieliliście się na cztery Dwory Pór Roku, które stały się dla Was nowym domem.

Gąszcz możecie traktować jak dom, jak schronienie, możecie traktować jak więzienie lub przekleństwo, możecie go kochać i nienawidzić, zawsze będziecie na niego skazani. Gąszcz taktuje Was jak pokarm. To, że tu trafiliście nie było szczęśliwym zbiegiem okoliczności czy darem od losu. Tak jak mucha , nęcona słodkim zapachem kwiatu, zostaje zjedzona przez mięsożerną roślinę, tak i Wy płacicie swoją cenę za ochronę wiecznie zielonego lasu. Ceną tą jest życiodajny Blask.

Co roku, na przełomie jesieni i zimy ofiarujecie go Gąszczowi, dzięki czemu pozostaje zielony nawet gdy przyjdą mrozy i spadnie śnieg, a tym samym kupujecie jego łaskę i ochronę. Doskonale wiecie, że niedopełnienie tego obowiązku byłoby waszym końcem. Nawet jeżeli ukrylibyście się w przerzedzonym lesie przed czujnym wzrokiem Fae, pierwsze, wiosenne pąki Gąszczu rozerwałyby was w poszukiwaniu witalnych sił. Całe wydarzenie przybrało rangę najważniejszego dla Odmieńców święta, które stanowi trzon naszej opowieści.


 18:00  0,5 + h
#Feminism

Spojrzenie na świat przez soczewki feminizmu odkrywa sceny na równie absurdalne, tragiczne i fascynujące.
Czy odważysz się przez nie spojrzeć?


 20:00  2 h
La Camorra

Włoska mafia znana jest niemal tak samo, jak pizza i spaghetti. Jej struktury w słonecznych rejonach Europy są jak małe państwo w państwie. Ludność nie widzi, lub nie chce widzieć jej obecności, a mimo tego wszyscy wiedzą, że tym rejonem trzęsie mafia!
Na Sycylii rządy sprawuje cosa nostra, Kalabria jest mafijnym regionem ndranghetei. La Camorra zawiązała się w Królestwie Neapolu. Pośród prostoty dnia pojawia się jednak książka, ale nie jest to byle jaka publikacja, opisuje wszystko to co powinno zostać ukryte, całą historie mafijnych machlojek. Aby rozwiązać nieciekawą sytuację, w małej knajpce niedaleko neapolitańskiego Piazza Garibaldi spotyka się grupa starych znajomych, co wyniknie ze spotkania pośród zapachów wina i pizzy, się okaże.
Jedno jest faktem, NIKT nie zadziera z Camorrą!


 22:00  2 h
My, Ludzie i Potwory - przedlarp
W tym czasie odbędą się larpy dedykowane poszczególnym frakcjom z Gry Głównej.


 12:00  3 h
My, Ludzie i Potwory - przedlarp
W tym czasie odbędą się larpy dedykowane poszczególnym frakcjom z Gry Głównej.

 15:00  1 h
Przerwa obiadowa
Przerwa na obiad. Na tę godzinę dowożone będą obiady, które będzie można zamówić na miejscu.

 16:00  2 h
My, Ludzie i Potwory - warsztaty
Spotkanie dotyczące gry głównej, jej założeń i mechaniki.

 18:00  3 h
Tajemnice Blackwater Mansion

Upalny sierpień 1932 roku.
Posiadłość Blackwater na wyspie Osea, wschodnie wybrzeże Anglii.

Posiadłość typowa, a towarzystwo w niej zgromadzone także niespecjalnie odstaje od standardów panujących ówcześnie na salonach – ot, kilka osób, krewnych i znajomych właściciela, którzy przybyli by dotrzymać mu towarzystwa w tym gorącym czasie. Czasie, w którym powinno się bawić, odpoczywać, relaksować…

Jednak każde, nawet z pozoru najnormalniejsze towarzystwo kryje w sobie coś więcej. Sekrety, więzi, żale… Wszystko to, co ludzkie, a co w końcu wychodzi na jaw i prowadzi do potwornych konsekwencji.

Chłodny sierpniowy wieczór roku 1932.
Wyspa Osea.

Ośmioro ludzi stoi w jednym z pięknych pokoi posiadłości i patrzy na martwe ciało swego gospodarza.


 18:00  3-4 h
Pułapka Snu

Oberon patrzy z zaciekawieniem na parę kochanków, desperacko spijających pocałunki ze swych ust, wręcz wyrywających je z siebie. Dotykają się z taką intensywnością i pasją, jakby świat miał się zaraz skończyć. Gdy zasypiają, wtuleni w siebie i nierozłączni jak dwa kawałki nieba, spoceni i nadzy, tak spokojni, że sprawiają wrażenie pozbawionych życia, uśmiech tańczy na ustach Pana Lasu. Jak wspaniale będzie zamieszać w ich życiu! Niechaj zakochają się w pierwszych osobach, jakie zobaczą po przebudzeniu. Czy to nie będzie przepyszna zabawa patrzeć na ich koniec? A może ja w końcu znajdę dla siebie nową pannę?


 19:00  5 h
HP: Chwasty
Pierwszy larp, którego ziarenka zostały zasiane podczas pierwszej edycji Hardkon Larpers’ Retreat. Pękamy z dumy (przepraszamy za tę odrobinę prywaty)! Pełny opis tego punktu programu pojawi się już niebawem.

 21:00  4 h
átomos

Istnieje historia opowiadana przez ludzi siedzących przy ognisku i patrzących w gwiazdy. Snuta po ciężkim dniu, po nastawieniu sideł, oddaniu kwartalnego raportu i położeniu dzieci do snu. W gronie zaprzyjaźnionych osób, najedzonych i raczących się dobrym napojem. Historia o tym jak zaczął się czas, kiedy był ten moment, kiedy nie było nic. O świetle które wybuchło z ciemności, o pyle gwiazd z którego powstali ludzie. O przeznaczeniu i przypadku. O tym, czy coś będzie zawsze.


 22:00  3 h
Insula

Adaś odprowadził mamę wzrokiem do drzwi. Uśmiechnęła się, powiedziała „dobranoc” i zgasiła światło. Kołderka była przyjemna w dotyku, a pluszowy miś dawał poczucie bezpieczeństwa. Sen przyszedł szybko.
Obudziły go bębny. Miał przemoczoną koszulę, leżał na pachnącej grzybami i igliwiem ściółce. Ruszył w stronę ogni. Usłyszał kroki więc zaczął biec. Potknął się o wystający korzeń i runął na ziemię. Kościste, zimne dłonie pochwyciły chłopca. Próbował się wyrywać, lecz na niewiele się to zdało. Postać prowadziła go ku mrocznemu wzgórzu jaśniejącemu chorobliwą zieloną poświatą.
Nagle przerażenie ścięło Adasia z nóg. Na kamiennej bryle na wzgórzu leżało dziecko, któremu wielkie ptaszyska niewielkimi kęsami wydziobywały oczy. Przypomniał sobie każdą chwilę ze swojego życia, kiedy to obawiał się takiej sytuacji. Każdą chwilę, kiedy uchylał się przed szybującymi ptakami. Jego pierś rozdarł przenikliwy krzyk strachu i rozpaczy.
Wtem zza krzaków wyskoczyła mała dziewczynka z mysimi ogonkami. Miała zaciętą twarz, spojrzała ku mrocznej postaci o kościstych, zimnych dłoniach. Oparła ręce o biodra i śmiało wypowiedziała wierszyk:
„Ptaki oczy wydziobują
Pragną zadać ból straszliwy
Dzielne dzieci na nie plują
I je z piór oskubują”
Postać puściła Adasia, zasyczała i zniknęła w ciemności. Słychać było tylko krzyki dziecka katowanego przez ptaki.
– Jestem Danusia – powiedziała dziewczynka – uciekajmy stąd, póki nie nadejdą inne. Znam wierszyk jedynie na odpędzenie stracha ptaków oraz Błoniastoskrzydłą śmierć. To niewiele. Jak ci na imię?
– Adaś – ledwo odparł chłopiec bliski płaczu. Danusia trzymała się nadzwyczaj dobrze. – Nie pamiętam co się stało. Ostatnie, co pamiętam, to to, że spałem…
– Dalej śpisz. I możesz się nie obudzić. Każdej nocy wiele dzieci się już nie budzi. Zjadają je strachy. I Kingosz.
– Kim jest Kingosz?
– On tu jest najstraszniejszy. To tutejszy władca. Potężny władca podziemnej krainy snów… 11:00  1,5 h
Warsztaty tańca brzucha

Warsztaty tańca arabskiego dla kobiet – bez rekwizytów i wkuwania choreografii. Nauka podstawowych technik, nacisk na ekspresję i improwizację.

Poziom zależy od umiejętności i entuzjazmu grupy. 🙂


 12:00  4 h
Warsztaty dramy stosowanej

Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Konfucjusz


 12:00  5 h
Super Mario Business Story

Mario, znany także jako Super Mario, to fikcyjna postać ze świata gier wideo, którą stworzyła firma Nintendo. Od ponad 30 lat Mario i spółka dostarczają niezwykłych historii, które mają miejsce w uniwersum zwanym Mushroom Kingdom. Designerzy Nintendo odwalili kawał dobrej roboty! Czy zastanawialiście się jednak kiedykolwiek, jak w rzeczywistości wygląda ta praca?


 12:00  3 h
Don’t Speak

Dzielni wikingowie ruszają na podbój świata. Docieraja do wybrzeży dzisiejszej Ameryki i postanawiaja uznać ten ląd za swój. Jest jeden problem – ziemia którą odkryli już do kogoś należy…

Rdzenni mieszkańcy osłabieni zimą nie są zbyt pozytywnie nastawieni do przybyszów – a przynajmniej nie wszyscy. Część z nich w nowoprzybyłych widzi nadzieję na przetrwanie, dla innych są wyłącznie zagrożeniem.

Wymęczeni długą morską podróżą Wikingowie nie mają łatwego zadania – przewaga liczebna rdzennych mieszkańców jest na tyle spora, że nie mogą ryzykowac konfliktu zbrojnego.
Jak jednak porozumieć się, jeśli słowa to tylko puste dźwięki bez znaczenia?

Stań się mężnym skandynawskim wojownikiem/wojowniczką i rusz na podbój Nowego Świata lub wciel się w dzielnego Indianina/dzielną Indiankę i staw czoła Obcym przybywającym zza Wielkiej Wody. Czy uda się Wam wszystkim znaleźć sposób na pokojową koegzystencję?


 15:00  1 h
Przerwa obiadowa
Przerwa na obiad. Na tę godzinę dowożone będą obiady, które będzie można zamówić na miejscu.

 16:00  3,5 h
Out of the Closet

14.02.2016: Największe na świecie święto lobby producentów czekoladek zostało przerwane głośnym wywiadem z Andrzejem Warksińskim. Znany publicysta tego dnia “wyszedł z szafy” i ujawnił się jako przedstawiciel rasy wampirów!
22.02.2016: Wyznanie Warksińskiego zachęciło skrytych dotąd przedstawicieli mniejszości do masowego ujawniania się. Opinia publiczna nie pozostała długo obojętna. Blogosferę zalała fala zarówno wpisów krytycznych, jak i chwalących ich za odwagę.
30.03.2016: Społeczeństwo doczekało się oficjalnej wypowiedzi Związku Mniejszości Etnicznej Wampirów w Polsce (ZMEWP). Zaproponowali oni projekt ustawy chroniącej prawa wampirów jako obywateli Rzeczpospolitej na równi z ludźmi.
12.05.2016: Minister spraw wewnętrznych ogłosił termin obrad nad ustawą na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu w lipcu bieżącego roku w sali sejmowej w Gliśnie Wielkim.


 16:00  4 h
Kocia Kołyska

Jedno z was musi odejść.

Małżeństwo wychowujące odmieńca musi zmierzyć się z rodzeństwem fae, które opiekuje się porwanym ludzkim dzieckiem. Między rodzeństwem toczy się nieustanna rywalizacja. Rodzice od wielu lat chowają przed sobą tajemnice. Zaś dwoje dzieci – ludzkie i fae – wydaje się być dwoma stronami tej samej dziwacznej monety.

Obie splątane rodziny utknęły razem. By wyrwać się z pułapki pomiędzy światami, muszą rozwikłać sieć własnych kłamstw. Jej rozwiązanie będzie wymagało ofiary. Które z nich odejdzie?


 17:00  4 h
Casting z muzyką w tle

Czy potrafisz odegrać słuchaną muzykę? Nie tańcem, czy śpiewem, ale swoją postacią. Po prostu zagrać w rytm muzyki.


 19:00  2,5 h
I Shall Not Want

„Tajemnicza śmierć biznesmena”
pisał Neil Asher

Właściciel Imperium medycznego Franklin Rosenthal zginął w ten wtorek w niejasnych okolicznościach na podjeździe swojej willi w Bostonie. Pan Rosenthal wyjmując zakupy z samochodu został zaatakowany a klapa bagażnika zatrzaśnięta spowodowała natychmiastową dekapitację.
Denat został znaleziony tego samego wieczoru przez swojego współlokatora- wielebnego Davida Ironsa.
Koroner nie komentuje wydarzenia oraz nie zaprzecza możliwości zabójstwa.

Rosenthal był znany jako znakomity biznesmen oraz filantrop związany z pomocą medyczną dla Bliskiego Wschodu.


 23:00  1 h
My, Ludzie i Potwory - Prolog
Prolog do gry My, Ludzie i Potwory.


 14:00  12 h
My, Ludzie i Potwory
To gra o wy­bo­rach, kon­se­kwen­cjach i prze­zna­cze­niu.
Zabierzemy Was na wy­prawę do świata wiedź­mina.
Dla wiel­bi­cieli ta­jem­nic i in­tryg tkamy Krainę Opowieści.
Dla mi­ło­śni­ków ad­re­na­liny ho­du­jemy Krainę Przygód.
Czy fa­tum nas do­goni? Czy uciek­niemy od prze­szło­ści?


 14:00  11 h
My, Ludzie i Potwory
To gra o wy­bo­rach, kon­se­kwen­cjach i prze­zna­cze­niu.
Zabierzemy Was na wy­prawę do świata wiedź­mina.
Dla wiel­bi­cieli ta­jem­nic i in­tryg tkamy Krainę Opowieści.
Dla mi­ło­śni­ków ad­re­na­liny ho­du­jemy Krainę Przygód.
Czy fa­tum nas do­goni? Czy uciek­niemy od prze­szło­ści?

 01:00  3 h
Integracja przy muzyce i ognisku
Wino, kobiety, mężczyźni, uczestnicy DeHy i śpiew. Długie rozmowy, intelektualne przepychanki, poważne wyznania i wspólne milczenie, gdy wystarczy bycie razem z właściwymi ludźmi Tu i Teraz. Polecamy!


 12:00  4 h
Lewiatan

Obie floty zderzyły się w śmiertelnych zapasach. Piekielne salwy raz po raz demolowały nadbudówki rywala, ogień z muszkietów nie słabł ani na chwilę, zaś haki abordażowe fruwały miedzy jedną a drugą stroną. Marynarze francuscy bronili się z niezwykłą desperacją i uporem. Niejednokrotnie ich artyleria cichła, aby za moment ponownie przemówić z podwójną siłą. Sam flagowiec Nelsona „Victory” znalazł się w opałach gdy do abordażu ruszył francuski „Retoutable”. Mimo przewagi Anglików, mało brakowało aby Francuzi zdobyli to „oczko w głowie” każdej floty. Kiedy rozgorzał bezpośredni pojedynek, francuscy strzelcy wyborowi bez trudu namierzyli Nelsona w galowym mundurze, śmiertelnie go raniąc w kręgosłup. Angielski admirał zmarł trzy godziny później. Tylko pomocy reszty eskadry brytyjski flagowiec zawdzięczał ocalenie. Tymczasem szala zwycięstwa stopniowo, lecz nieubłaganie przechylała się na stronę Anglików…


 14:00  1-2 h
Hail Eris!

Lubisz się kłó-…dyskutować? Lubisz zawsze mieć rację albo udowadniać innym, że jej nie mają? Jeśli tak – dołącz do naszego małego klubu dyskusyjnego. Tylko Ty vs Twój oponent oraz…Wasz TEMAT.

No i publiczność…


 16:00  3 h
Erowampir, proces ziomali

– Żartujesz?
– Nie, no serio.
– Na pewno by tego nie zrobili. Przecież wiedzą, że za coś takiego grozi sąd.
– No, podobno starszyzna już się zbiera.
– Ale jaja. Myślisz, że ich usmażą?
– Kto wie, wszystko zależy od tego, co wydarzy się podczas procesu. Będzie się knuło..
– No, będzie…


 20:00  1 h
Zamknięcie Festiwalu
Oficjalne zakończenie festiwalu. Nagrody dla najlepszych graczy, za najlepsze stroje i inne wyjątkowości. Oprócz tego ogłoszenie skłądu organizacyjnego DH17.


 12:00  0,5 + h
Wyjazd
Dzień na pakowanie, pożegnania i wyjazd. Niestety, najpóźniej do 12 trzeba opuścić domki. Będą niecierpliwie czekać na nie goiści.

Punkty programu

Insula

integracja, larp, terenowka

Zgłoś punkt programu


Witaj! Wspaniałe wiadomości!

Program DreamHaven 2016 tworzony będzie przez niespoczywające na laurach, rządne porządnych gier na światowym poziomie, eksperymentujące z formą i treścią, młode, dojrzewające i starzejące się (ale jakże mądre!) piękne umysły polskiej sceny larpowej, a może i zagranicznej. Być może mówię o tobie drogi klik-czytelniku. Jeśli czujesz, że myśląc o DreamHaven twój żołądek kurczy się w radosnym oczekiwaniu, serce zaczyna szybciej bić, a w głowie zaczynają ci krążyć szaleńczo różne pomysły - będziesz miał szansę popłynąć na fali tych przyjemnych uczuć i przygotować jakąś niezapomnianą grę lub inne wydarzenie na DreamHaven.

Larpy

Chcesz poprowadzić swoja grę? Rozegrać ją po raz pierwszy i zebrać feedback?

Pochwalić się udanym projektem i puścić znany scenariusz swojego autorstwa?

Chcesz pokusić się o eksperyment?

Nie masz czasu by napisać swoja grę, ale masz ochotę poprowadzić grę innego autora?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi “tak”, jesteś we właściwym miejscu.

Gra Główna 2017

Chcesz zorganizować duży larp i nie masz gdzie? Potrzebujesz zaplecza, logistyki, zespołu scenograficznego i terenu takiego, jak okolice Przystanku Alaska? Chcesz zmierzyć się z prowadzeniem kilkudniowej gry dla kilkunastu dziesiątek graczy? Masz fascynujący koncept, dobry pomysł, zespół oddanych współtwórców i odwagę by się tego podjąć?

Nie czekaj. Im szybciej zgłosisz nam swój pomysł, tym większe są szanse na jego realizację. Wakat na stanowisku Gra Główna DH17 nie jest jeszcze obsadzony.

Warsztaty

Chcesz się podzielić swoja wiedzą? Umiejętnościami? Umiesz tańczyć, śpiewać, grać na instrumencie? Posiadasz inny rzadki talent?  Masz dosyć samotnych ćwiczeń, chcesz sprawdzić jak trenuje się w szerszym gronie? Czujesz, że potrzebujesz przetestować nową metatechnikę? Chcesz wspólnie z innymi spędzić czas na tworzeniu strojów, dodatków, lub biżuterii?

Zapraszamy do wzbogacenia programu DreamHaven o twoje warsztaty. Bywalcy DH lubią uczyć się nowych rzeczy.

Gry Integracyjne

Pamiętasz, jak trudno było ci się odnaleźć na twoim pierwszym konwencie? Chcesz oszczędzić tych uczuć nowicjuszom i masz pomysł jak to zrobić? Uważasz, że stałym bywalcom dobrze zrobi nawiązanie nowych znajomości? Chcesz zorganizować specjalną grę, konkurs czy wprowadzić do tradycji DreamHaven nowy rytuał?

Jesteśmy otwarci na twoją propozycję. Zależy nam na budowaniu otwartej społeczności i potrzebujemy do tego Waszej pomocy.

Niezależnie na jakim etapie jest Twój pomysł, wypełnij poniższy formularz, a odezwę się do Ciebie, żeby przegadać szczegóły; może uda mi się w czymś Ci pomóc lub odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

Możesz również skontaktować się ze mną tradycjyną drogą mailową przez adres
malwina.otto@funreal.pl

Zgło­szenia punk­tów pro­gramu przyjmuję w tym roku do 15 maja 2016.

Just do it!