Tajemnice Blackwater Mansion

Tajemnice Blackwater Mansion

Larp Full touch (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest dotyk w każdej formie, w tym przemoc bezpośrednia i zachowania o charakterze seksualnym. Larp porusza tematykę religijną W larpie pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystania Larp ze scenami przemocy Larp z odgrywanymi scenami seksu (przy użyciu mechaniki wskazanej przez prowadzącego) Na larpie wymagane są stroje
Prowadzacy: Piotr "Klucznik" Chmielewski
e-mail: p.f.chmiel@gmail.com
Forma: chamber
Konwencja: Kryminał, Agatha Christie, Hercules Poirot
Czas trwania: 3 h
Liczba uczestników: 8
(W tym 4 , 4 , )

Upalny sierpień 1932 roku.
Posiadłość Blackwater na wyspie Osea, wschodnie wybrzeże Anglii.

Posiadłość typowa, a towarzystwo w niej zgromadzone także niespecjalnie odstaje od standardów panujących ówcześnie na salonach – ot, kilka osób, krewnych i znajomych właściciela, którzy przybyli by dotrzymać mu towarzystwa w tym gorącym czasie. Czasie, w którym powinno się bawić, odpoczywać, relaksować…

Jednak każde, nawet z pozoru najnormalniejsze towarzystwo kryje w sobie coś więcej. Sekrety, więzi, żale… Wszystko to, co ludzkie, a co w końcu wychodzi na jaw i prowadzi do potwornych konsekwencji.

Chłodny sierpniowy wieczór roku 1932.
Wyspa Osea.

Ośmioro ludzi stoi w jednym z pięknych pokoi posiadłości i patrzy na martwe ciało swego gospodarza.

Opis

Larp detektywistyczny, podejście numer 1.

W założeniu każdej postaci ma zależeć na rozwikłaniu zagadki, a przynajmniej na udowodnieniu swojej wersji. Jednak oprócz czystej logiki i ciągu wydarzeń olbrzymie znaczenie mają mieć motywy postaci, raczej widoczne, niż absolutnie skryte. A jak motywy, to różne relacje, powiązania między postaciami i tak dalej.

Jak to się rozwinie? Co wyjdzie z tego kotła?
Zobaczymy.

Akcja oczywiście dziać się będzie w Posiadłości Blackwater na Wyspie Osea w Anglii w sierpniu 1932 roku, jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości.

Wymagania

Jakoś na wieczór przed larpem chciałbym rozdać karty postaci, toteż wskazane są wcześniejsze zapisy. Warto też poczytać sobie książki Agathy Christie z Herculesem Poirotem w roli głównej, aby lepiej zrozumieć klimat gry, jednak nie jest to obowiązkowe.

W kwestii strojów – byle choć trochę pasowały do klimatu lat trzydziestych w Anglii, oraz do postaci oczywiście.

Ważne

„Fulltouch”, bo lubię wyraziste odgrywanie, a „Sceny przemocy” profilaktycznie, gdyby atmosfera w trakcie gry się mocno zagęściła.

Posted in .