Wiara

Wiara

Larp tylko dla osób pełnoletnich! Larp Full touch (dotyczy wszystkich graczy) – dopuszczalny jest dotyk w każdej formie, w tym przemoc bezpośrednia i zachowania o charakterze seksualnym. Larp porusza tematykę religijną W larpie pojawia się tematyka dyskryminacji bądź wykorzystania Larp ze scenami przemocy Larp z odgrywanymi scenami seksu (przy użyciu mechaniki wskazanej przez prowadzącego) Na larpie wymagane są stroje
Prowadzacy: Tomasz "Caheer" Madejczyk
e-mail: caheer@gmail.com
Forma: chamber
Konwencja: Obyczajowy, druga połowa XX wieku
Czas trwania: 5,5 h
Liczba uczestników: 18
(W tym 8 , 10 , )

Piątek, 3 lipca
Ostatniej nocy dotarłam na miejsce. Jak tutaj jest pięknie! Miałam okazję poznać już chyba wszystkich mieszkańców wspólnoty i są dla mnie bardzo mili. Takie chwile utwierdzają mnie w przekonaniu, że moja decyzja o poświęceniu życia Bogu była słuszna.

Wtorek, 15 marca
Pobudka, czytanie pism, rozmyślanie, śniadanie, modlitwa, rozmyślanie, obowiązki, kolacja, modlitwa, sen. I tak na okrągło. Czy jutro znowu będę musiała słuchać od innych Sióstr, że wszystko za co się zabiorę robię źle. Posprzątałam jadalnię perfekcyjnie, a i tak zdaniem Matki Przełożonej za mało dokładnie i za karę znowu nie dostałam kolacji. Nie tak wyobrażałam sobie służbę Panu. W dodatku jeden z Księży zaczął ostatnio zwracać się do mnie w niestosowny sposób, ale czy powinnam o tym mówić innym Siostrom? Znowu usłyszę, że to moja wina…

Poniedziałek, 22 czerwca
Pomyślałam źle o jednej z Sióstr, która przy obiedzie napiła się wody z miodem zamiast czystej; Myjąc naczynia nie myślałam o tym, że robię to na Chwałę Pana, lecz o tym, że Siostra która mi to poleciła zrobiła to złośliwie wiedząc, że tego nie lubię; Czy jest Bóg, który mnie słyszy? –
Po twarzy Siostry Magdaleny spływały łzy, gdy pisała, jak co wieczór, w swoim pamiętniku – Wątpię i się boję. Z każdym dniem coraz bardziej liczę na Miłosierdzie Boskie, niż na cud na tej ziemi. Jeśli Bóg jest i mnie kocha, to czy przyjmie mnie do Siebie, nawet jeśli popełnię ten najcięższy grzech?

Opis

Dwa Zakony, męski i żeński, połączone wspólnym dziedzińcem. Położone na odludziu, niemal odcięte od świata. Tutaj rytm dnia powszedniego wyznaczają pory przeznaczone na modlitwę i refleksję. Tak przynajmniej to miejsce było postrzegane.
Obraz ten zmąciły dochodzące ostatnio pogłoski o niepokojących wydarzeniach, które miały miejsce. Niepokojących na tyle, by wzbudzić zainteresowanie opactwa, które postanawia zbadać istniejącą sytuację.
Czy ludzkie słabości mogą być silniejsze niż umiłowanie bliźniego i miłość do Boga? Ile tak naprawdę znaczą słowa takie jak wiara, czystość i miłosierdzie w konfrontacji z rzeczywistością i naturą ludzką? Co może dziać się za zamkniętymi murami odizolowanych społeczności?

Wymagania

Czarne stroje, chusty na głowę dla postaci zakonnic, koloratki dla księży, mile widziane akcenty religijne (krzyżyki,różańce brewiarze etc.) W miarę możliwości welony zakonnic będą dostarczone przez prowadzącego.

Ważne

Gra porusza tematykę wiary, religii i wszelkich kontrowersyjnych kwestii z tym związanych (w tym dyskryminacja, przemoc etc.), więc może nie być odpowiednia dla osób dla których są to tematy wrażliwe. Zgłoszenia na adres caheer@gmail.com

Posted in .