Podana poniżej lista zawiera zarówno nowe postacie, jak i te zgłoszone przez graczy w I turze. Ma to na celu zaprezentowanie kompletnej społeczności, jaką tworzą mieszkańcy Laketown.

Opis miasteczka znajdziecie tutaj.

Stella Walker (17 lat) 

Ukochana córka szeryfa, rozpieszczana na każdym kroku – niektórzy twierdzą, że aż do przesady. Wesoła i beztroska, wiecznie w pogoni za adrenaliną i rozrywką. Łamie zasady z taką samą łatwością i zamiłowaniem, co męskie serca. Nie umie odnaleźć się w kobiecym towarzystwie, a jej jedyną przyjaciółką jest Charlotte Silver.

George Blanchard (55 lat) zarezerwowane

Burmistrz Laketown. Jeden z założycieli miasta, swoją funkcję pełni tu od samego początku. Dobroduszny i sympatyczny człowiek, cieszy się zaufaniem i szacunkiem mieszkańców. Choć sprawia wrażenie nieporadnego i infantylnego, to wszyscy wiedzą, że nie ma problemu, z którym by sobie nie poradził.

Marguerite Blanchard (43 lata) zarezerwowane

Pierwsza dama Laketown i ukochana żona burmistrza. Perfekcjonistka o wyniosłej minie i arystokratycznych manierach. Szczyci się swoim szlacheckim pochodzeniem. Lokalna aktywistka, organizuje liczne inicjatywy, angażując do nich kobiety mieszkające w Laketown. Złośliwi szepczą, że w ten sposób stara się zaspokoić swoje niezrealizowane ambicje.

Zachary Walker (42 lata) zarezerwowane

Szeryf Laketown. Wiecie dlaczego w miasteczku jest tak spokojnie? To on pilnuje tu porządku. W swoich decyzjach zawsze kieruje się poczuciem sprawiedliwości i nic nie jest w stanie go złamać. To jeden z najodważniejszych ludzi jakich możesz tu spotkać. Świat postrzega w prostych kategoriach i doskonale wie, jakie miejsce w nim zajmuje. Jego zadanie to kierować i chronić – w tej kwestii nie toleruje żadnego sprzeciwu. Jego twarde usposobienie załagodzić potrafi tylko jego ukochana córka.

Cole Silver (43 lata) zarezerwowane

Właściciel miejskiego saloonu. Charyzmatyczny i czarujący człowiek, z całą swobodą i naturalnością potrafiący znaleźć się w centrum uwagi. Opanowany i przedsiębiorczy. Można powiedzieć, że rozrywkowe życie miasteczka skupione jest wokół niego – i to nie tylko przez wzgląd na atrakcyjność prowadzonego przez niego lokalu. Cole jest człowiekiem, który wraz ze szklanką whisky potrafi sprzedać Ci każde marzenie. Potrafi zachwycić każdą, nawet najkrótszą opowieścią i przekona Cię do wszystkiego. I chętnie mu za to zapłacisz. Jednak kiedy będzie się do Ciebie uśmiechał, jego oczy pozostaną zimne i nieruchome.

Charlotte Silver (17 lat) zarezerwowane

Bratanica Cole’a Silvera, który zaopiekował się nią po śmierci jej rodziców. Charlotte pracuje jako śpiewaczka w saloonie wuja, zachwycając swym głosem każdego, kto ma szczęście ją usłyszeć. Żywiołowa i wesoła marzycielka, wiecznie z głową w chmurach. Wrażliwa na piękno, zachwyca się najmniejszą nawet jego drobiną. Przyjaźni się ze Stellą Walker.

Elijah Goodman (33 lata) zarezerwowane

Mało który kapłan z takim oddaniem pełni pieczę nad swoimi parafianami, jak ten młody ksiądz. Do Laketown przybył siedem lat temu i momentalnie podbił serca mieszkańców. To charyzmatyczny, naturalny przywódca. Jego płomienne kazania poruszają serca wiernych, jego słowa o miłości do Boga i bliźniego sprawiają, że ludzie chcą być lepsi. Roztacza wokół siebie aurę tajemniczości, a jego spojrzenie zdaje się przenikać duszę. Wśród swoich parafianek posiada liczne grono oddanych wielbicielek. Złośliwi twierdzą, że ich uwielbienie przekracza pewne stosowne granice, nikt jednak niczego takiego nie udowodnił.

Anthony Tune (38 lat) zarezerwowane

Zakonnik dobrze znany mieszkańcom Laketown. Jego pierwsza wizyta w miasteczku miała miejsce  dziesięć lat temu, od tamtej pory pojawiał się tu z różną częstotliwością, odwiedzając wiernych Kościoła i niosąc wsparcie duchowe. Parę miesięcy temu zdecydował się osiąść w Laketown na stałe. Wielebny Tune – jak mówią o nim mieszkańcy – jest człowiekiem twardym i niezłomnym w swojej wierze. Surowo piętnuje grzeszne i niemoralne zachowania, wynosząc na piedestał takie wartości jak miłosierdzie, oddanie Bogu, sprawiedliwość i miłość bliźniego.

Carry Woods (50 lat) zarezerwowane

Jedna z najbardziej poważanych kobiet w miasteczku. Jest znana ze swojego żywiołowego temperamentu i ogromnej nienawiści do alkoholu. W walce o wolność od nałogów nie zawaha się przed użyciem siły. Opiekuńcza i troskliwa, zawsze wysłucha potrzebujących i chętnie im pomoże. Do Laketown przyjechała prawie dwadzieścia lat temu wraz z trójką dzieci. Są to: Laura O’Laherty, Norah Robinson i Ralph Woods.

Norah Robinson (25 lat) zarezerwowane

Samotna, wcześnie owdowiała gospodyni. Pomimo licznych przeciwności, jakie spotkały ją w młodym wieku, nie załamała się. Dzielnie wzięła życie w swoje ręce i samodzielnie prowadzi gospodarstwo, jakie zostało jej po mężu. Jest ciekawa świata, uwielbia wszelkie plotki i nowinki – zarówno te lokalne jak i te z szerokiego świata. Córka Carry Woods.

Ralph Woods (34 lata) zarezerwowane

Czarna owca rodziny, pijak i łotr. Wyznaje filozofię: niech się dzieje co chce, byle by było na jego korzyść. Człowiek o moralności z gumy. Rasista i pieniacz. Równie często chwyta za swoją dubeltówkę jak za butelkę. Widział w lesie dostatecznie dużo by być przekonanym o istnieniu przeróżnych diabelstw.

Connor O’Laherty (47 lat) zarezerwowane

Pijany jak szewc – to powiedzenie pasuje do Connora jak ulał, zarówno ze względu na profesję jaką pełni, jak i styl życia. Doskonały rzemieślnik, kiepski mąż i ojciec. Zgryźliwy i agresywny, całymi dniami przesiaduje w saloonie, gdzie zapija gorycz i rozczarowanie życiowe najtańszą whisky.

Laura O’Laherty ( 35 lat) zerezerwowane

Żona szewca, nieśmiała i cicha kobieta, ciężko doświadczona przez życie. Opiekuje się rodziną, cały czas wierząc, że uda jej się uratować męża przed zgubnym nałogiem. Pomiędzy domowymi obowiązkami znajduje czas, by wymykać się do lasu, gdzie – jak twierdzi – zbiera lecznicze zioła i jagody.

Angus „Rod” O’Laherty (19 lat) zarezerwowane

Jeden z pomocników szeryfa, pełen zapału i z głową pełną marzeń o bohaterskich czynach. Uczynny chłopak, stara się dorównać swemu przełożonemu i tak jak on być podporą i strażnikiem społeczności. Czasem jednak wyłazi z niego popędliwy i niedoświadczony młodzik, tracący głowę czy to z powodu chęci przygody, czy to z powodu pięknej dziewczyny.

Patric King (49 lat) zarezerwowane

Jeden z pierwszych kolonistów Laketown, kościelny organista. Ma dwójkę dzieci – Jane i Danny’ego. Ich matka zmarła po porodzie chłopca. Sympatyczny, uprzejmy, pomaga innym. Można z nim pogadać o wszystkim. Kiedyś opiekował się Nathanielem Collinsem, gdy ten był dzieckiem.

Katerin King (26 lat) zarezerwowane

Miejscowa pani doktor o złotym sercu i cudotwórczych dłoniach. Zawsze chętna do pomocy i nie cofnie się przed żadnym wyzwaniem. Jej ojcem jest Patric King – kościelny organista a jej brat to Danny King posiadający własną, niedużą farmę.

Danny King (22 lata) zarezerwowane

Farmer w Laketown. Danny jest miłą, lubianą osobą – jest spokojny, uczciwy i  bezinteresowny. Lubi pomagać innym i chroni słabszych, nie cierpi widoku ludzi i zwierząt nad którymi ktoś się znęca. Po śmierci swojej młodej żony popadł w depresję i melancholię. Jego siostra Jane jest lekarką a ojciec Patric– kościelnym organistą.

Jane Collins (35 lat) zarezerwowane

Córka jednego z założycieli Laketown, niedawno zakończyła swe wojaże po świecie i powróciła do domu. Jane z zawodu jest lekarką i nie straszna jej żadna rana czy ciężka praca. Otwarta na ludzi i nowości, skora do pomocy, godna zaufania. Wcześnie osierocona, wraz z bratem Nathanielem wychowywana była przez miejscowego organistę – Patricka Kinga.

Nathaniel Collins (28 lat) zarezerwowane

Syn jednego z założycieli Laketown. Golibroda, jedyny w miasteczku Laketown. Znany i lubiany przez mieszkańców, którzy chętnie korzystają z jego usług. Wcześnie osierocony, znalazł się pod opieką Patricka Kinga – organisty. To on nauczył Nathaniela jak słuchać innych, pomagać i wspierać. Collins Jest świetnie poinformowany w sprawach miasteczka i potrafi dochować niejednej  tajemnicy.

Eileen Lynch (40 lat) 

Mieszkanka Laketown, pracuje w saloonie jako kelnerka. Jej mąż Greg zaginął, kobieta samotnie opiekuje się córką Rosanną. Eileen sprawia wrażenie przygaszonej i smutnej, choć w głębi duszy to odważna, radosna i kreatywna osoba, w młodości znana ze swojego zamiłowania do podróży, co ponoć odziedziczyła po ojcu. Siostra Grace McKey.

Rosanna Lynch (18 lat) zarezerwowane

Córka Eileen. Dziewczyna pracuje w saloonie na zmywaku, pod czujnym okiem matki. Rosanna jest odważna, ciekawa świata i marzycielska. Życie w miasteczku, które zna od urodzenia, zaczyna ją nudzić.

Gunther McKey (45 lat) zarezerwowane

Właściciel plantacji i jeden z najbogatszych mieszkańców Laketown. Człowiek o twardym charakterze i ciężkiej ręce. Sumienna praca i poczucie obowiązku jest dla niego najwyższą wartością; ponieważ swój majątek i pozycję społeczną zawdzięcza tylko sobie, jest przeświadczony o swej nieomylności. Jest głośny i porywczy, nie znosi sprzeciwu. Niewiele jest też w stanie go przestraszyć.

Grace McKey (37 lat) zarezerwowane

Żona Gunthera McKey. Grace jest opiekuńcza, odważna i nieugięta. Zawsze skłonna do pomocy, praca to jej żywioł. Jej nazbyt nowoczesne poglądy i krytyka niewolnictwa nie podobają się niektórym mieszkańcom Laketown. Pani McKey znana jest w miasteczku ze swojego zamiłowania do ciast, a jej wypieki są wyśmienite. Jej siostrą jest Eileen Lynch.

Peter McKey (21 lata) zarezerwowane

Drugi z pomocników szeryfa. Ludzi trzyma na dystans, aczkolwiek swoje obowiązki stróża porządku stara się wykonywać jak najlepiej. Uprzejmy i pomocny do momentu, gdy ktoś nadepnie mu na odcisk – nie zapomina i nie pozostawia bez konsekwencji żadnej doznanej nieprzyjemności. Nie ufa obcym i niechętnie przyjmuje ich obecność w Laketown.

Barney Robinson (30 lat) zarezerwowane

Kowboj zajmujący się stadami rodziny McKey – wolny duch, nie mogący usiedzieć w miejscu. Wesoły, czasem złośliwy – lubi podjudzać i prowokować ludzi. Ma słabość do gry w karty, która nieraz wpędziła go w kłopoty. Szwagier Nory Robinson.

Louise Millard (18 lat) zarezerwowane

Urodzona w Laketown. O jej rodzinie krążą dziwne, szeptane plotki. Jej rodzice prowadzili sklep kolonialny, jednak gdy dwanaście lat temu jej ojciec zginął na trakcie a matka zniknęła w dziwnych okolicznościach, interesem jak i małą Louise zajęła się jej starsza siostra – Amelia. Z upływem czasu i pomocą mieszkańców obie zaczęły zajmować się sklepem. Jednak kilka tygodni temu Amelia Millard zniknęła. Część mieszkańców współczująco spogląda na dziewczynę, w oczach innych czai się niepewność.

Amelia Millard (28 lat) zarezerwowane

Właścicielka sklepu kolonialnego, który przejęła po śmierci rodziców. Amelia bardzo szybko dorosła, czując się odpowiedzialna za młodsza siostrę – Louise. Z pomocą przyszywanej ciotki i kilkorga pomocnych osób z miasteczka, podtrzymała biznes rodzinny. Lubiana i podziwiana w miasteczku za hart ducha i opiekę nad siostrą. Od kilku miesięcy wyglądała na chorą – była osłabiona i blada, zdawało się, że w ogóle nie śpi. Niedawno zaginęła. Krążą pogłoski, że zapuszczała się w niebezpieczne części lasu.

Effie Cox (32 lata) zarezerwowane

Prawdziwa kobieta interesu, przełożona miejscowego domu płatnej miłości. Władcza i dominująca, dba o porządek w lokalu i bezpieczeństwo swoich dziewcząt. Surowa i szorstka w obyciu, nie pozwala sobie na okazywanie słabości. Jej burzliwy romans z Docem Mitchellem stanowi obiekt lokalnych plotek.

Laureen Jackson (24 lata) zarezerwowane

Prostytutka, jedna z podopiecznych Effie Cox.  Energiczna i wiecznie skora do działania – trudno jej usiedzieć w miejscu. Z uroczej kokietki w jednej chwili potrafi zmienić się w rozjuszoną kocicę. Jest też niebywale gadatliwa, czasem nawet nazbyt hałaśliwa. Prostolinijna i szczera, każdemu potrafi wygarnąć prawdę prosto w oczy. Przez życie idzie jak taran, z odwagą, jakiej pozazdrościć mógłby jej niejeden mężczyzna. Wszystkim w miasteczku znany jest jej niezdrowy pociąg do butelki.

Angela Green (19 lat) zarezerwowane

Prostytutka, jedna z podopiecznych Effie Cox. Cicha i spokojna dziewczyna, uosobienie słodyczy i dobroci. Zdawałoby się, że jej profesja nie zdołała odcisnąć piętna na jej duszy. Uczynna i pogodna, zawsze znajdzie dla każdego dobre słowo.

Madeleine Bonnet (35 lat)

Prostytutka, podopieczna i przyjaciółka Effie Cox. Wyrozumiała i opiekuńcza zarówno wobec swoich towarzyszek jak i klientów. Posiada liczne grono wielbicieli, nie tylko ze względu na swoje umiejętności w alkowie, ale i na to, jak dobrą jest słuchaczką i powierniczką wszelkich strapień. Madeleine opiekuje się swoją córką Agnes, która przez mieszkańców Laketown uważana jest za osobę dziwną, trochę szaloną. Trzyma ją z daleka od domu uciech i nie pozwala komukolwiek jej tknąć. 

Agnes Bonnet (19 lat) zarezerwowane

Dzika dusza, włóczy się po okolicach Laketown, z którego pochodzi. Córka Madeleine Bonnet, młoda kobieta niezbyt zainteresowana życiem miasteczka, aktywnie daje wyraz swojego braku poszanowania dla norm życia społecznego. Być może dlatego niektórzy uważają ją za obłąkaną.

Henry John „Doc” Mitchell (34 lata) zarezerwowane

Ochroniarz lokalnego burdelu, rewolwerowiec i znany hazardzista. Zuchwały i bezczelny typ, który zdrowy rozsądek zostawił w domu rodzinnym. Bardzo, bardzo daleko stąd.

Aidan Murillo (25 lat) zarezerwowane

Pomocnik w saloonie, pracowity i oddany pracownik Cole’a Silvera. Uwielbia, kiedy coś się dzieje dookoła, w każdej wolnej chwili poszukuje rozrywki i nowych wyzwań. Nieufny wobec obcych, pełen poświęcenia dla swoich najbliższych.

Jasper Garland (35 lat) zarezerwowane

Samotny farmer, mieszkający w miasteczku od kilku lat. Jeden z mieszkańców znalazł go w lesie, półprzytomnego i majaczącego w gorączce. Zaopiekował się nim i przywiózł do Laketown, gdzie po ozdrowieniu Jasper zdecydował się pozostać na stałe. Za dnia spokojny i towarzyski, życzliwy. Czasem z tendencję mentorską. Lubi prowadzić dyskusje na tematy nie mające teoretycznie większego znaczenia. Gdy robi się ciemno, staje się gburowatym, przerażonym pesymistą. Chwyta za kolejny kieliszek żeby zapić strach przed ciemnością.

Joseph Creswell (38 lat) zarezerwowane

Kiedyś przypłynął tu łodzią i po prostu został. Mieszkańcy szybko zaakceptowali go jako swojego. Całe dnie spędza nad jeziorem, gdzie łowi ryby, które następnie sprzedaje w miasteczku. Pogodny i sympatyczny człowiek, zawsze gotowy wysłuchać czyichś problemów. Dla każdego znajdzie dobre słowo. Trzyma się na uboczu, ponad gwar tłumu przedkładając ciszę i spokój.

John Morningstar (30 lat) zarezerwowane

Stały bywalec znajdującego się przy saloonie kasyna. Zawsze można znaleźć go z wysłużoną talią kart, popijającego tanią whisky i wyczekującego nowego kompana do rozgrywki. Uwielbia towarzystwo kobiet i to ze wzajemnością, pomimo swej reputacji manipulanta i zawadiaki.

 Nanna McRooney (25 lat) zarezerwowane

Młoda wdowa mieszkająca w chatce na uboczu, prawie poza granicami miasteczka. Dziwna, trzymająca się z daleka. Jednak jeśli wierzyć szeptom, ludzie chodzą do niej po wszystko, czego ksiądz i saloon nie mogą im dać – porady, ziołowe mikstury, przepowiednie, plotki, czary…

Solomon Fisher (57 lat) zarezerwowane

Jeden z założycieli Laketown, pierwszy proboszcz w miasteczku. Od dawna już nie pełni obowiązków kapłańskich, jest stary i schorowany, przeszłość miesza mu się z teraźniejszością. Ci, którzy pamiętają go z czasów, kiedy był w pełni sił nadal żywią do niego głęboki szacunek. Młodzież postrzega go tylko jako zabawnego staruszka, grajka-śpiewaka niespełna rozumu. Solomon otoczony jest opieką mieszkańców; zawsze znajdzie się dla niego dach nad głową i ciepły posiłek.

Seth (18 lat) Zarezerwowane

Miejscowy głupek w miasteczku Laketown. Cechuje go pogodna i naiwna natura, pomimo że wszyscy go lekceważą. Postanowił zostać poszukiwaczem skarbów.