Organizatorzy, czyli “Ale kto to w zasadzie robi?”

Poniżej znajdziecie informacje o ludziach, którzy organizują Dreamhaven oraz tegoroczną Grę Główną.

Danai

Danai “Smoczyca” Chondrokouki – laureatka nieoficjalnej Nagrody Fandomu w kategorii “Ale jak masz naprawdę na imię?”. Organizacją imprez zajmuje się od 2010 roku – na koncie ma Grojkony 2010-2013, Polcon 2014, Flamberg 2013, najczęściej w roli głównego koordynatora. Na Dreamhaven odpowiedzialna za trzymanie szeregu i oliwienie trybików – czyli pilnowanie, by wszystko i wszyscy działali tak, jak powinni.

Zelest

Krzysztof „Zelest” Milewski – Członek tajnego paktu mówiącego, że festiwale na Alasce musi organizować przynajmniej jeden Milewski. Tworzeniem larpów zajmuje się dorywczo i okazjonalnie od 2010 roku. Na tej imprezie odpowiada za sprawy finansowe, akredytację , catering i wsparcie koordynacji. Czasem wspiera ją głosem – to ten dudniący odgłos, który niesie się po całym terenie Alaski.
Malwina „Braids” Otto – Matka o tysiącu punktów programu. To do jej macek trafiają wasze zgłoszenia larpów, warsztatów i gier. Hue hue.

Koordynatorzy Gry Głównej

Lead design

agata-godunow Agata ‘Oczko’ Godun – Rocznik ‘90. Absolwentka Filologii polskiej, obecnie studiuje Kulturoznawstwo na Uniwersytecie w Białymstoku. Prezes i współzałożycielka Białostockiego Klubu Larpowego „Żywia”. Uzależniona od organizowania wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych. Udziela się literacko. Tworzy larpy (m. in. „Pożegnanie Doroty”, „Koty Marcowe”, czy „Angele Dei” – gra główna ArtEast Larp Festival 2014).
Bielski Mateusz Bielski – Kiedyś coś tam pisał. Teraz coś tam rysuje. Larpy lubi. Ciastka też lubi. Ma dużo pomysłów i jedno oko trochę szalone.

Scenarzyści

Marlena Bigosińska Marlena Bigosińska – Urodzona w roku 1985 w Białymstoku. Właścicielka sklepu hobbystycznego Gryfan, członkini zarządu białostockiego klubu bitewnego „Front Wschodni”, członkini klubu „Żywia”. Od lat współorganizatorka jednego z największych corocznych międzynarodowych turniejów bitewnych w Białymstoku. Współorganizatorka spotkań miłośników gier planszowych „Planszówki Johnny’ego”. Sponsoruje i tworzy larpy. Na co dzień miłośniczka wina, muzyki i dobrej zabawy.
Piotr Gacuta Piotr Gacuta – Urodzony w 1992. Aktualnie student Politechniki Białostockiej. Zrzeszony członek Białostockiego klubu larpowego „Żywia”. Fan wszelkiego rodzaju gier. Miłośnik larpów oraz afterów. Hobbistyczny literat. W wolnej chwili pije piwo.
Gosia Gawryluk Małgorzata Gawryluk – Pierwszego larpa w życiu postanowiła zagrać na drugim końcu Polski, Geas Burgkon 2. Jak zaczynać to z pompą. Po drodze parę samotnych konwentów w końcu doprowadziło ją do Białostockiego Klubu Larpowego „Żywia”. Z przytupem też rozpoczyna jako twórczyni larpów- alaskowa gra główna, to dobry początek. Miłośniczka sportów wszelakiej maści, fantastyki i gotowania. Na co dzień z zamiłowaniem pracuje jako dentystka. Tak, to możliwe 😉
Vazon Bartosz ‘Vazon’ Łoboda – Dwudziestopięcioletni wrocławianin, uważa sztukę larpoową za żyzną glebę, której od jakiegoś czasu jest rolnikiem (’Ciało’, 'the Game’, 'Fight Club’). Za dnia pracuje jako QA Specialist w firmie Techland, w nocy zamienia się w potwora pochłaniającego gigantyczne ilości muzyki. W wolnych chwilach… pogrywa na konsoli, czyta komiksy, wciąga filmy i seriale. Uprawia bouldering, interesuje się MMA (Mixed Martial Art). Chętnie spędza czas ze swoimi przyjaciółmi, którzy nakręcają go na kolejne projekty. 
Lulish Paulina ‘Lulish’ Misiukiewicz – rodzona w 1992 roku w Gdańsku. W tej chwili studentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2010 roku uczestniczka larpów i konwentów z całej Polski. Cospleyerka. Interesuje się fantastyką w każdej formie. Współpracuje z Drugą Erą – poznańskim klubem fantastyki. Członkini Patrolu Konwentowego. W wolnym czasie rysuje i tańczy.
Paulina Nowis Paulina Nowis – Rocznik ’93. Obecnie studentka UMB oraz członkini BKL „Żywia”. Zajmuje się wszystkim po trochu, ekspolatuje niezgłębioną kopalnię wyobraźni. Na swoim koncie ma kilka napisanych i współtworzonych larpów, mdz. in. „Przekleństwo Kruczej Pan” i „Gra o Noc”. Lubi fantastykę, wszelką twórczość i przyrodę.
Hubert Sosnowski Hubert Sosnowski – Rocznik ’91. Mieszkaniec krainy, gdzie ludzie przesiadają się z samochodów na białe niedźwiedzie, gdy spadnie pierwszy śnieg. Larpy to dla niego kolejna okazja do poznania ciekawej opowieści i spędzenia czasu na dobrej zabawie. Tego też stara się dostarczyć poprzez swoje scenariusze. Tworzy pod wpływem rozmaitych fascynacji filmowych, literackich i growych. Publikował opowiadania w „Science-Fiction Fantasy i Horror” oraz „LiteRacjach”. Publicysta portalu Dzika Banda. Udziela się w BKL „Żywia”.
10660357_10201860203105345_7669599008632541727_n  Marcin 'Innokis’ Szurpicki – Gracz od dawna, twórca od roku. Po doświadczeniach obejmujących gry terenowe, psychologiczne/seksualne/dziwne chambery i symulacje obejmującą krew, zmęczenie i dziwne substancje, doświadczenie postanowił przelać na innych graczy. Członek stowarzyszeń Żywia i Argos, współautor gry „Geas: Pielgrzymka” i kilku mniejszych larpów chamberowych. Zwolennik przekraczania granic i wyciągania graczy (jak i samego z siebie) z ciepłego comfort zone. Antyteoretyk larpowy. Lubi Majakowskiego, wołowinę i mocno chmielone piwo.
Tukaj Aleksander Tukaj – Absolwent psychologii, od 10 lat gracz i mistrz gry w RPG, od 8 twórca larpowy. Zdobywca Złotej Maski za reżyserię na grze „Wszystko dla N.” wraz z Mikołajem Wichrem. Współzałożyciel oraz aktywny członek Cieszyńskiego Forum Fanatyków Fantastyki od 2005 r., a następnie od 2012 r. Stowarzyszenia Liveform. Główny scenarzysta serii larpów New Age, współtwórca LARPa Wiedźmin. Zapalony gracz nie tylko gier fabularnych i teatralnych, ale także bitewnych, planszowych, karcianych i komputerowych.
Karolina Żerańska Karolina Żerańska – Rocznik Czarnobyl. Od ponad 10 lat interesuje się RPG’ami, larpami i ogólnie fantastyką. W swojej karierze napisała kilka larpów oraz współtworzyła lokalne larpowiska. Przynależy do Stowarzyszenia Twórców Gier FUNREAL. Na co dzień jest księgową.

Mechanika

Grzegorz Bereszczuk Grzegorz Bereszczuk – student Politechniki Białostockiej, członek Białostockiego Klubu Larpowego “Żywia”.
Marta Dąbrowska Marta Dąbrowska – rocznik ’95, trochę już wyrośnięty narybek polskiej sceny LARPowej. Wychowana na Hardkonie i Falkonie, przy którego tworzeniu brała udział w roku 2012 i 2013. Uważa, że świat jest piękny, a doba powinna mieć co najmniej 30 godzin. Od tego roku członkini Stowarzyszenia Liveform, wcześniej związana ze Studenckim Klubem Miłośników Fantastyki Grimuar.

Honorowi Członkowie Organizacji DecHy

Agata Lubańska

Agata “Świstak” Lubańska – z imienia Świstak, z duszy – kot. Na pokładzie odpowiedzialna za selekcję i koordynację programu konwentu. Organizuje projekty o zasięgu lokalnym od roku 2011, a globalnym – od 2014, kiedy to odbyła się pierwsza edycja College of Wizardry. Mimo krótkich romansów z pisaniem scenariuszy do larpów i freeformów, jej prawdziwą miłością jest współpraca z ludźmi i zarządzanie projektem.
Obecnie pochłonięta pracą nad College od Wizardry.

Pozostali organizatorzy

Ekipa budowlano-rekwizytowa

Michał “Kaszek”
Karolina Żerańska
Joanna “Ayame” Tylus
Krzysztof „Flapjack” Maj
…i rośnie.

Strona internetowa

Piotr Marek Budzisz
Danai Chondrokouki

Grafika

Piotr Milewski
Danai Chondrokouki

ilustracja do Gry Głównej: Mateusz Bielski

logo: Anna Jaroszewska
grafiki

Konsultant merytoryczny

Piotr Milewski