Podana poniżej lista zawiera zarówno nowe postacie, jak i te zgłoszone przez graczy w I turze.

Opis Przyjezdnych znajdziecie tutaj.

Przyjezdni, którzy w mniejszym lub większym stopniu znani są już mieszkańcom Laketown:

Ned MacFarlane – zarezerwowane

Zawzięty poszukiwacz złota ze Szkocji. Szaleńczo odważny, żądny zysku, a sława o jego skąpstwie i przedsiębiorczości go wyprzedza. W okolicach Laketown pojawił się jakiś miesiąc temu i już zdążył zrazić do siebie wielu mieszkańców.

Japser Deschain (27 lat) zarezerwowane

Amerykanin, marshall federalny. Nieustępliwy, ale znany jako dobry i prawy człowiek. Żelazna ręka (rewolwer) sprawiedliwości. Czarujący, przystojny i pomocny, zawsze gotowy by wesprzeć potrzebujących. Czasem, bardzo rzadko, widać jednak jakiś cień na jego twarzy, zimny błysk w oku, dziwny niepokój. Ale może to tylko złudzenie.

Stary Vincent Jansen (47 lat) zarezerwowane

Niegdyś herszt lokalnej bandy zbirów. Stary, pustynny lis. Swoimi grzechami mógłby obdarować kilku innych potępieńców, a jeszcze by mu zostało. Tym ciężej uwierzyć w plotki, że zaczął szukać odkupienia.

Mac Armstrong (45 lat) zarezerwowane

Magnat kolejowy pochodzący ze Szkocji. W ślad za Armstrongiem kroczą wielkie pieniądze, wielkie zmiany i nie zawsze czyste intencje. Mówi się, że to człowiek o żelaznej woli i sercu ze stali. Mieszkańcy Laketown zastanawiają się, jakież interesy sprowadziły biznesmena w miejsce tak odległe od centrum wydarzeń. Do miasteczka przybył dwa tygodnie temu w towarzystwie córki i dwóch najemników.

Jessica Armstrong (17 lat) zarezerwowane

Córka magnata kolejowego, wychowana w Stanach. Dziewczyna jest ponoć na wydaniu. Pozostaje wielką niewiadomą, choć wśród ludzi krążą pogłoski o jej wdzięku i urodzie. Miejscowi mogą się tylko domyślać, dlaczego Armstrong zabrał córkę ze sobą aż do Laketown.

Luc Pickard (30 lat) zarezerwowane

Ochroniarz z agencji Pinkertona, podróżujący jako obstawa rodziny Armstrongów. Doświadczony strzelec. Znany jest z tego, że zawsze wywiązuje się z powierzonych obowiązków. Kieruje się własnym kodeksem. Twardy, nieugięty, ale zarazem pogodny i spokojny. Niektórzy mówią, że za fasadą stoika kryje się coś bardzo mrocznego i lepiej tego nie sprawdzać. Nauczyciel Reda Shoeharta.

Red Shoehart (25 lat) zarezerwowane

Drugi ochroniarz, przyjaciel Pickarda i zarazem jego uczeń. Dosyć krnąbrny, jak plotki głoszą. Choć jest nienajgorszym strzelcem i posiada talenty medyczne, to zdarza mu się trwonić czas na hazardzie, całonocnych popijawach. Lubi zahaczyć o dom publiczny. Często wpada przez to w kłopoty, z których zazwyczaj wychodzi obronną ręką. Pytanie, czy uda mu się tym razem?

Anton Lupei  (27 lat) zarezerwowane

Człowiek który dopiero co przybył do Laketown, jednak zdążył już skupić na sobie czujne oczy poszukiwaczy sensacji i stać się obiektem plotek. Bo jak obojętnie przejść obok rumuńskiego szlachcica, z którego pokoju nocą dobiegają niepokojące dźwięki, a niezdrowa poświata rozświetla mrok nocy przez szpary w zasłonach?

Cale zarezerwowane

Małomówny i zrzędliwy rewolwerowiec, podobno weteran wojenny. Przybył do miasteczka jakiś czas temu niosąc ze sobą plotki o zbliżającej się nieuchronnie kolejnej fali rekrutacji do armii.

William i Jack Grimstone (32 lata) zarezerwowane

Dwaj nierozłączni bracia. Razem spędzili ostatnich kilka lat walcząc w Meksyku, teraz zjawiają się w Laketown, zachęcając do zaciągnięcia się do armii. „Przyjdź do Armii zanim ona przyjdzie po Ciebie!” Głosi ich hasło, wykrzykiwane gromko przy barze w salonie.

Edward Griffin (21 lat)

Wszystko, co zna to życie na farmie. Po śmierci ojca musiał zająć jego pozycję głowy rodziny. Teraz jednak, gdy jego chora matka umarła, a dom pochłonęły długi, wraz z bratem Thomasem wyruszyli w nieznane. Nigdy nie sądził, że będzie miał okazję spełnić swoje marzenie. Aż do teraz. Zawsze ciągnęło go do podróży, ciekawość świata tliła się w nim od zawsze. A największą fascynacją był świat cyrku. Dlatego od dziecka ćwiczył żonglowanie i akrobacje. Czy wreszcie będzie miał okazję wykorzystać swoje umiejętności?

Thomas Griffin (18 lat)

Uwielbia zabawę i płatanie figli. Wesołość to sposób na uczynienie życia lepszym. Dlatego Thomas zawsze wywołuje uśmiech na twarzach innych. Zwłaszcza na twarzy starszego brata, Edwarda. Opiekują się sobą nawzajem w swój własny sposób. A co ich łączy to wspólna fascynacja cyrkiem. To, jak Thomas się porusza, jest niesamowite – jakby w ogóle nie miał kości, a był piórkiem na wietrze.  Akrobacje, które wyczynia zadziwiają. Taki talent, aż prosi się do wykorzystania. Czy będzie miał na to szansę?

Cyrk „Carnivale”:

Josephine nee Blanchard (43 lata) zarezerwowane

By osiągnąć sukces, każdy cyrk potrzebuje odpowiednio przedsiębiorczego i charyzmatycznego kierownika. „Carnivale” posiada kogoś takiego – Josephine… . Jej pewność siebie, kobiecy urok i silny charakter są esencją cyrku. Jednak jej sama pozycja wnosi nietypowość do „Carnivale”. Jeśli ktoś mógłby uczynić cyrk jeszcze bardziej ekscentrycznym niż sama jego idea, to właśnie ona to uczyniła. Pod jej kierownictwem artystami w trupie są wyłącznie kobiety. Ta świeża, nietypowa idea mogłaby nie zadziałać w świecie rządzonym przez mężczyzn, lecz będąc prowadzonym przez Jospehine? Jak najbardziej.

Pearl nee Blanchard (23 lata) zarezerwowane

Wychowując się od dziecka w cyrku i będąc córką Josephine, kierowniczki „Carnivale”, Pearl nie mogła nie zostać gwiazdą cyrku. Jej taniec to czysta magia – porusza się jakby bez oporu powietrza, perfekcyjnie dostrajając się do muzyki. Niemożliwe jest oderwać od niej wzrok, kiedy jest na scenie. Piękna, młoda i utalentowana – to marzenie każdej dziewczyny. Czego można chcieć więcej? Brakuje tylko rycerza na białym koniu do tego idealnego obrazka. Czy jednak nie jest on zbyt perfekcyjny?

Luisa Alvarez (30 lat)

Iluzja jest manipulacją umysłu, przechytrzeniem wzroku, granicą pomiędzy prawdą, a fałszem. Kto mógłby to lepiej zrozumieć, jeśli nie kobieta? Piękna i sprytna Luisa świetnie wykorzystuje te cechy, będąc iluzjonistką w cyrku „Carnivale”. Jej egzotyczna hiszpańska uroda przyciąga mężczyzn jak ćmy, a umiejętności zapierają dech w piersiach. Ludzie ustawiają się kolejkami, by dać się jej oszukać. Nie osiągnęłaby tego jednak, gdyby nie jej ambicja i ciągła chęć stawiania przed sobą wyzwań. Choć Luisa sama posiada wiele tajemnic, to uwielbia odrywać sekrety innych i otaczającego ją świata.

Cassandra Leroy  (17 lat) zarezerwowane

Cassandra jest esencją śmiechu i zabawy. Wygłupiając się i wnosząc pozytywną energię ze sobą, rozświetla twarze innych. Jej towarzystwo to sama przyjemność, zwłaszcza, że dziecko tkwiące w niej, przyciąga dziecko tkwiące w każdym z nas, wręcz woła, by przyłączyć się do zabawy. Nic dziwnego, że jest klaunem w cyrku „Carnivale”. Nikt nie dawałby się do tego lepiej.

Anastazja Emerald (25 lat) zarezerwowane

Utalentowana tancerka i akrobatka. Będąc osobą uwielbiającą podziw i sławę, nic dziwnego, że została jedną z gwiazd cyrku „Carnivale“. Prowadzi przyjazną rywalizację ze swoją przyjaciółką Pearl, dodającą pikanterii ich przedstawieniom.

Lucy i  Mary (25 lat) zarezerwowane

Bliźniaczki syjamskie będące sensacją cyrku „Carnivale”. Choć połączone ciałem, to nie można prosić o parę bardziej różniącą się charakterem. Niewinna i prowokująca. Romantyczka i flirciara. Jak ogień i woda.

Catalina (25 lat) zarezerwowane

Kuglarka w cyrku „Carnivale”. Jesli nie znajdziesz jej w cyrku, to na pewno w tawernie. Uwielbia spędzać wolny czas na graniu w pokera i opowiadaniu anegdotek z „Carnivale“.

Helena Petrovna (50 lat) zarezerwowane

Wróżka w cyrku „Carnivale”. Zjeździła cały świat, zgłębiając wiele jego tajemnic. Jeśli chcesz poznać przyszłość lub odkryć przeszłość, sięgnąć świata zmarłych i duchów, to zwróć się właśnie do niej. Ona na pewno Ci pomoże, ale pamiętaj! Możesz dowiedzieć się więcej niż zamierzałeś.

Donne Muerte:

Meksykanki. Trzy kobiety o twarzach ukrytych pod makijażem imitującym czaszkę. Tancerki, które otacza aura tajemniczości, grozy przemieszanej z cielesną fascynacją. Wszyscy Meksykanie, nawet najokrutniejsi bandyci, darzą je szacunkiem, graniczącym z bogobojnością. Ludzie szepczą, że ich taniec nie jest tylko sztuką…

Lágrima Sangre, DM (23 lata) zarezerwowane

Tajemnicza Meksykanka, wydaje się być zdystansowana, patrząca trochę dalej niż wszyscy, a jednocześnie bardzo skupiona. Więcej uwagi poświęca podróżnikom i ich opowieściom.

Estrella Aliento, DM (25 lat)

Tajemnicza Meksykanka, najstarsza z Donne Muerte. Kojarzona w miasteczku, nieformalna opiekunka grupy. Najczęściej to ona rozmawia z ludźmi, którzy przychodzą do Tancerek.

Ardienta el Sueño, DM (22 lata)

Tajemnicza Meksykanka, najmłodsza z tancerek. Wydaje się zainteresowana lokalnym plemieniem Indian, ich tradycjami i wierzeniami. Zafascynowana naturą i zwierzętami.

Nieznani podróżnicy:

Alyssa (20 lat) zarezerwowane

Tajemnicza dziewczyna, która przybyła razem z cyrkiem „Carnivale”. W jakiś niedookreślony sposób wydaje się inna, nieco zagubiona, nic więc dziwnego, że odnalazła się wśród towarzyszy cyrkowców. Handluje egzotycznymi towarami.

Bezimienny rewolwerowiec (30 lat) zarezerwowane

Nikt nie wie, jak się nazywa, skąd przybył, ani jaki jest cel jego wędrówki. Po prostu pojawił się jakiś czas temu, zaczął zadawać dziwne pytania, pomógł kilku osobom, ale to wiele nie wyjaśniło. Jedno jest pewne. Za tym człowiekiem podążają kłopoty.

Gustavo Estevez (31 lat) zarezerwowane

Meksykański bandyta, który dokonał paru spektakularnuych napadów. Poszukiwany w kilku stanach, jednak póki co w Laketown ma spokój. Plotka głosi, że za maską bandziora kryje się niezły strateg i idealista. Nikt nie wie, dlaczego właściwie przybył do Laketown.

Elena Estevez (25 lat) zarezerwowane

Młodsza siostra Gustavo. Ponoć do Laketown zabrała się wbrew jego woli. Dziecko wychowane na ulicy. Lekkoduch, znana hulaczka, która zmienia mężczyzn jak rękawiczki (kilku wytrwałych zalotników ponoć zapłaciło bardzo wysoką cenę za upór), za to pozostaje wierna pełnej butelce i ostrzu noża.

Andres Monroy (51 lat) – zarezerwowane

Wierny towarzyszy Gustavo, niegdyś opiekun Eleny. Za młodu był znanym awanturnikiem, poszukiwaczem skarbów, zawadiaką… ale też bandytą i pijakiem. Nieobce były mu zatargi z prawem, także w Laketown, w którym dał się już poznać. Mówi się, że podczas licznych podróży posiadł wiedzę, której zwykły człowiek zdobyć nie powinien.

Pedro Ramirez (43 lata) zarezerwowane

Meksykański bandyta, który lata świetności ma już za sobą. Uczciwość i odwaga nie są na pierwszym miejscu na jego liście wartości, ale nadrabia sprytem, przebiegłością i instynktem samozachowawczym.

Rob Henderson (32 lata) zarezerwowane

Poszukiwacz złota, którego kieruje obietnica przygody. Choć rozsądek powstrzymuje go przed podejmowaniem niepotrzebnego ryzyka, to jego towarzyszka Jane Ginger wręcz przeciwnie. Nie raz popadł przez nią w niezłe kłopoty.

Ginger Jane (30 lat) zarezerwowane

Nieustraszona poszukiwaczka przygód, towarzyszka Roba Hendersona. Silna i niezależna kobieta, która przedkłada trudy podróży nad ciepło ogniska domowego. Jej domem jest preria, łóżkiem siodło, a ulubioną zabawką colt navy 1851.

Helmut April (35 lat) Zarezerwowane

Pochodzący z Niemiec bogaty pisarz, dla którego sława i bogactwo to za mało – na Dzikim Zachodzie szuka teraz inspiracji i mocnych wrażeń. Wizja z jego książek może się jednak boleśnie rozminąć z rzeczywistością…

Gretchen (17 lat) Zarezerwowane

Niezwykle obrotne dziewczę, które mimo młodego wieku dysponuje budzącą respekt wiedzą z dziedziny rozmaitych nauk. Taka osoba może być niezwykle cenna w małej społeczności, zwłaszcza gdy potrafi zaoferować właściwy środek na każdą kłopotliwą przypadłość!

Colin (23 lata) zarezerwowane

Młodzieniec pochodzący z Irlandii, charakteryzujący się ciętym dowcipem i zawadiackim uśmiechem. Swoją gładką gadaniną łatwo zjednuje sobie przyjaciół, choć sposób, w jaki spoglądają na niego ukradkiem żony farmerów, potrafi przysporzyć mu wielu kłopotów.

Mastico Redford (18 lat) zarezerwowane

Nowicjusz w zakonie jezuitów, całym sercem oddany Panu. Choć jest niezwykle spokojnym i ugodowym człowiekiem, jako metys nie ma łatwego życia, szczególnie teraz gdy sytuacja w wojnie z Meksykiem robi się tak napięta.

Derric (31 lat) Zarezerwowane

Jeden z przybyszy, których dotarcie do miasta samo w sobie stanowi zły omen. Człowiek, po którym na pierwszy rzut oka widać, że oglądał rzeczy, których nie powinien. Diabelski błysk w jego oku podpowiada, że lepiej mieć w nim przyjaciela niż wroga, a pogłoski o tym, że zna indiańskie gusła mogą być prawdziwe.

Ann Sophie Stephens (27 lat) zarezerwowane

Pisarka, która wyruszyła w drogę w poszukiwaniu znajomości, sławy i natchnienia.

Amelia (25 lat) zarezerwowane

Spokojna, dobrze wychowana panna z dobrego domu, którą los pchnął na samotny szlak. Zostawiła za sobą bliskich, by odnaleźć odpowiedź na nurtujące ją pytania. Tak delikatnej osobie nie będzie łatwo na Dzikim Zachodzie.

Gordon Hicks (30 lat) zarezerwowane

Przedsiębiorczy podróżnik. Cwany i niezależny, potrafi sobie poradzić w niemal każdej sytuacji. Goni za pieniędzmi, jednak czy góra brzęczących monet wystarczy, by zasypać wewnętrzne rozdarcie?

Mark Parker (27 lat) zarezerwowane

Poszukujący spokoju podróżnik. Zamknięty w sobie tułacz, na pierwszy rzut oka niepozorny, jednak przy bliższym poznaniu potrafi zaskoczyć, dla wielu może okazać się znakomitym towarzyszem, ciekawym odmiennego świata.

Czarnowron (29 lat) zarezerwowane

Dziwny człowiek o bladej twarzy, noszący zniszczony strój rewolwerowca z indiańskimi ozdobami. Ludzie szepczą, że zjawia się znikąd i wymierza sprawiedliwość na własną rękę.