Pyrkon 2016: tam i z powrotem

Świeżo powróceni z Pyrkonu przywozimy wam wieści. W skrócie, bo Pyrkon był tyle ogromny i potężny, co wyczerpujący. Ad rem.

Przeprowadziliśmy trzygodzinny betatest ponad dwudziestu larpoprzyjaznych ćwiczeń warsztatowych pochodzących ze sceny impro. Było energetycznie, w tempie, na luzie, inspirująco i ogólnie lepiej niż się spodziewaliśmy. Ogromna w tym zasługa uczestników warsztatów. Ekipy tak otwartej na eksperymenty i zabawę formą jeszcze nie mieliśmy.
Jeśli to czytacie: gorące pozdrowienia!

Wszystkie ćwiczenia pochodziły ze zbioru na stronie Improv Encyckopedia i znajdą się w (zapowiadanym przez nas już na tegorocznej KoLi w Warszawie) zbiorze o roboczym tytule The great enough book of workshop techniques for larping. Chętnie zapoznamy się z propozycjami lepszego tytułu.

Po raz szósty odbył się konkurs larpowy Złote Maski.
Drugi raz pod rząd z Maską wyjechał z Poznania Jakub „Shonsu” Barański. Otrzymał ją za larp Super Mario Business Story w kategorii „Najlepsza reżyseria” (rok temu zdobył statuetkę dla najlepszego larpu za grę Birdman).
Najlepszym larpem okazała się gra Lewiatan Artura „Silvanela” Woźniaka, a w obu kategoriach nominację otrzymał larp Bezimienni Tomka Kwarcińskieg.
Najlepszym graczem okazała się Joanna Jewstrat.

Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym nominowanym. Donosimy również z radością, że w larp Super Mario Business Story będziecie mogli zagrać w tym roku na DreamHaven.

Wczoraj uruchomiliśmy ankietę dla naszych Larpowych Skautów. Jeśli graliście w larpy na Pyrkonie – podzielcie się z nami waszymi wrażeniami. W programie było ich grubo ponad pół setki. Bez waszej pomocy nie uda nam się wyłuskać perełek, które warto importować do programu tegorocznego DH.
Ankietę znajdziecie na stronie wydarzenia Larpowi Zwiadowcy – Pyrkon 2016.

Pozdrawiamy i wracamy do pracy nad tegoroczną grą główną…
Wasi Organizatorzy

Posted in Organizacyjne.