Szatę wdziej, brata miej

Dziś na stronie paczka nowych informacji o grze głównej. Tym razem – o larpowych strojach i rodzinach.

Szatę wdziej

Jak powszechnie wiadomo, na larpy jeździ się by:

  • fenomenalnie wyglądać;
  • mieć dobre zdjęcia;
  • zdobyć liczne lajki pod w/w zdjęciami po opublikowaniu na fejsie.

Są co prawda ludzie, którzy twierdzą, że ma to coś wspólnego z odgrywaniem postaci, emocjami, immercośtam, ale bądźmy szczerzy:

Szata zdobi larpowca. Koniec i kropka.

Dlatego Karolina i pełniący w tym zadaniu rolę przybocznego  Piotrek B. przygotowali dla Was zbiór grafik w serwisie Pinterest. Zbiory te przeznaczone są głównie dla graczy, którzy wybrali role Osadników, Najemników i Zakonu. Inni Ktosie i Ktosiowe muszą popracować nad strojami we własnych gronach. Szykujcie więc szaty, bo będziemy mieli na DH Poważny Zespół Fotograficzny. Jest więc szansa na dużo dobrej dokumentacji postlarpowej.

Więcej o strojach możecie przeczytać w dodanej sekcji O strojach na Grze Głównej.

Brata miej

Podobnie jak w przypadku poprzednich gier, rozpoczęliśmy proces sortowania Was w grupach na fejsbuku. Proces trwa od kilku dni i powinien zakończyć się w ciągu najbliższych kilkunastu godzin. Jeśli ktoś nie zostanie dodany do grupy, albo nie otrzyma wiadomości w tej sprawie – prosimy o kontakt z Karoliną.

Po co założyliśmy te grupy?

Doświadczenia ostatnich lat pokazały nam, że grupy sprawdzają się różnie i są całkowicie nieprzewidywalne. To znaczy, zdarzało się, iż na grupie powstawały przed grą tony materiałów do gry. Zdarzało się, że grupy były ciche niczym bezwietrzny poranek na Antarktydzie. Wśród uczestników DH są tacy, którzy lubią myśleć dużo o grze przed grą. Są też i tacy, którzy przed wyjazdem na DH nie mają na to dosyć wolnego czasu. Niezależnie od tego, do której grupy należycie, chcieliśmy dać Wam platformę dzięki której będziecie:

  • mieli szansę poznać graczy, z którymi przyjdzie wam grać raczej grać więcej niż mniej;
  • mogli ustalić kwestie dotyczące strojów, napojów i wspólnego wyposażenia;
  • mogli dobudować historię i relacje waszych postaci;
  • mogli zadać nam pytania. Więcej pytań 😉

Niczego robić nie musicie. Pomimo to, bardzo zachęcamy do zadawania pytań, wrzucania postów, inspiracji maści wszelakiej oraz kooperacji szerokiej jak La Plata.

Najbliższe wieści:

To nowość – chcemy dawać Wam znać, jakich informacji możecie spodziewać się od nas w najbliższych wieściach.

  • Wieści programowe – info o trzech pierwszych larpach, które pojawią się w programie DH.
  • Gra Główna Q&A – kiedy dostaniemy karty postaci? Co będziemy jedli na grze? Jakie gry wprowadzające szykujecie? Wszystkie informacje już za kilka dni (jest długi weekend, nadrabiamy więc niusowe zaległości). Jeśli macie jakieś pytania dotyczące gry głównej – zbierzcie je w formie mailowej i wyślijcie do Kuli.
  • Wieści programowe – terenówki i atrakcje. Następna wrzutka programowa, tym razem z kilkoma punktami programu z gatunku “integracja i wydarzenia pokrewne”.
Posted in Organizacyjne.