Program

Program DreamHaven to koktajl złożony z larpów, warsztatów i wydarzeń integracyjnych. Każdy, kogo kręci larpowanie znajdzie w nim coś dla siebie. Doświadczeni gracze i stali bywalcy - innowacyjne gry i eksperymentalne premiery. Początkujący larpowcy - sprawdzone i nagradzane scenariusze twórców polskich i zagranicznych. Zaś dla tych, którzy pojawią się w gościnnych progach Przystanku Alaska po raz pierwszy, szykujemy gry i atrakcje integrujące naszą larpową rodzinę.

Larpy

DreamHavenowe larpy cechuje przede wszystkim różnorodność.

Program to ogromny patchwork, przypomina larpowe zoo, w którym znajdują się przedstawiciele wszystkich gatunków. Larpy duże i małe. Krótkie formy i takie, które trwają kilkadziesiąt godzin bez przerwy. Kryminały, komedie, dramaty, romanse. Światy fantasy, SF, alternatywne, mroczności, współczesność i dziki zachód. Terenówki, gry akcji, klasyczne chambery, jeepformy i gry, które trudno posądzać o jednoznaczną przynależność gatunkową.

Obojętnie, czy jesteś poszukującym dobrej opowieści narratywistą, lubującym się w epickich wygranych gamistą czy symulacjonistą potrzebującym zanurzyć się w świecie naprawdę… Znajdzie się w programie gra dla ciebie.

Gra Główna

Gra główna Dreamhaven 2018 została odwołana.

Warsztaty

Pod tym pojęciem kryje się obszerna pula atrakcji, które nie są grami, ale sposobami na kreatywne spędzenia wolnego czasu i nabycie nowych umiejętności.

W programie DreamHaven pojawiły się “organicznie”. Wielu uczestników imprezy po prostu zaczęło dzielić się swoją wiedzą i talentami z innymi. W ten sposób ad hoc organizowane spotkania trafiły do programu, zyskując status oficjalnych atrakcji.

Warsztaty wokalne, emisji głosu, taneczne, tai-chi, walka wręcz, makijaż, malarstwo, charakteryzacja, metaloplastyka, biżuteria…

Bywalcy DH to utalentowane grono pasjonatów. Warto spędzić czas w ich towarzystwie.

Gry integracyjne

DreamHaven co roku przyciąga liczne grono nowych uczestników. Dbamy o to, aby jak najszybciej stali się częścią naszej społeczności.

Niektórym wystarcza wspólne gotowanie i wyprawy nad jezioro. Inni rozbudowują sieć nowych znajomości po każdej grze, w której biorą udział. Jest też grono nieśmiałków, którym to nie wystarcza. W programie naszej imprezy znajdują się więc specjalne gry, które mają nadrzędny cel: umożliwić uczestnikom DreamHaven poznanie się poprzez wspólną zabawę.

Gry integracyjne zazwyczaj otwierają nasz festiwal i potrafią trwać od kilku godzin do kilku dni. Angażują stałych bywalców i świeży narybek na listach akredytacyjnych. Nieobowiązkowe, ale wysoce rekomendowane.

Harmonogram Festiwalu

Miejsce na harmonijkę z programem.

Punkty programu

Zgłoś punkt programu


Witaj! Wspaniałe wiadomości!

Program DreamHaven 2018 tworzony będzie przez niespoczywające na laurach, rządne porządnych gier na światowym poziomie, młode, dojrzewające i starzejące się (ale jakże mądre!) piękne umysły polskiej sceny larpowej, a może i zagranicznej. Być może mówię o Tobie drogi czytelniku. Jeśli czujesz, że myśląc o DreamHaven twój żołądek kurczy się w radosnym oczekiwaniu, serce zaczyna szybciej bić, a w głowie zaczynają ci krążyć szaleńczo różne pomysły - będziesz miał szansę popłynąć na fali tych przyjemnych uczuć i przygotować jakąś niezapomnianą grę lub inne wydarzenie na DreamHaven.

Larpy

Chcesz poprowadzić swoja grę? Rozegrać ją po raz pierwszy i zebrać feedback?

Pochwalić się udanym projektem i puścić znany scenariusz swojego autorstwa?

Chcesz pokusić się o eksperyment?

Nie masz czasu by napisać swoja grę, ale masz ochotę poprowadzić grę innego autora?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi “tak”, jesteś we właściwym miejscu.

Gra Główna 2019

Chcesz zorganizować duży larp i nie masz gdzie? Potrzebujesz zaplecza, logistyki, zespołu scenograficznego i terenu takiego, jak okolice Przystanku Alaska? Chcesz zmierzyć się z prowadzeniem kilkudniowej gry dla kilkunastu dziesiątek graczy? Masz fascynujący koncept, dobry pomysł, zespół oddanych współtwórców i odwagę by się tego podjąć?

Nie czekaj. Im szybciej zgłosisz nam swój pomysł, tym większe są szanse na jego realizację. Wakat na stanowisku Gra Główna DH19 nie jest jeszcze obsadzony.

Warsztaty

Chcesz się podzielić swoja wiedzą i umiejętnościami? Umiesz tańczyć, śpiewać, grać na instrumencie, tworzyć coś pięknego? Posiadasz inny rzadki talent?

Trening w szerszym gronie zawsze jest raźniejszy, a dzielenie się swoją wiedzą sprawia ogromną satysfakcję!

Zapraszamy do wzbogacenia programu DreamHaven o Twoje warsztaty. Bywalcy DH lubią uczyć się nowych rzeczy.

Gry integracyjne

Pamiętasz, jak trudno było ci się odnaleźć na twoim pierwszym konwencie? Chcesz oszczędzić tych uczuć nowicjuszom i masz pomysł jak to zrobić? Uważasz, że stałym bywalcom dobrze zrobi nawiązanie nowych znajomości? Chcesz zorganizować specjalną grę, konkurs czy wprowadzić do tradycji DreamHaven nowy rytuał?

Jesteśmy otwarci na twoją propozycję. Zależy nam na budowaniu otwartej społeczności i potrzebujemy do tego Waszej pomocy.

Niezależnie na jakim etapie jest Twój pomysł, wypełnij poniższy formularz, a odezwiemy się do Ciebie, żeby przegadać szczegóły; może uda się Nam w czymś Ci pomóc lub odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, chciałbyś obgadać pomysł przed posłaniem go poprzez formularz, nie wahaj się napisać do nas drogą mailową:
program@dreamhaven.pl

Zgło­szenia punk­tów pro­gramu przyjmujemy do 1 marca 2018.